Skocz do zawartości

Z3 stłuczka - pomocy


jacekko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam '98 2.8L.

 

Jechałem sobie spokojnie na zielonym, kiedy pani na mnie wymusiła pierwszeństwo (jadac na czerwonym). Siła uderzenia była bardzo mała i mógłbym sobie naprawić to niewielkim kosztem, ale jako, że mogę to robić na OC sprawcy to może wymienię części.

I teraz pytanie o części:

- czy maska była we wszystkich wersjach taka sama?

- czy zderzak u mnie różni się tylko wielkością wlotu? (że ma być duży)

- czy lampy przednie były identyczne we wszystkich modelach?

 

W realoem już sprawdzałem, wiec moze moje pytania sa retoryczne, niemniej tam nie zawsze wszystko widać, a wole miec pewnosc. Np. dostałem od handlarza numer części 51118399712 (zderzak) i jej nie znajduje.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy maska była we wszystkich wersjach taka sama?

tak

- czy zderzak u mnie różni się tylko wielkością wlotu? (że ma być duży)

tak

czy lampy przednie były identyczne we wszystkich modelach?

tak, tylko różniły się chromowanymi obwódkami wokół szkieł wewnątrz i kolorem kierunkowskazu.

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekko, popelnisz wielki blad, jezeli sam zaczniesz naprawiac samochod. Jezeli masz spisane oswiadczenie sprawcy stluczki, w ktorym przyznaje sie do winy i znasz jego ubezpieczyciela, jest tylko jedno sluszne wyjscie z sytuacji - NAPRAWA W SERWISIE BMW.

Powiadom najpierw Ubezpieczyciela, ktory bedzie placil za szkode, potem poczekaj, az jego przedstawiciel dokona ogledzin Twojego pojazdu i zaznacz w protokole szkody, ze oddajesz samochod do serwisu, celem naprawy. Wartosc naprawy rozliczysz na podstawie faktur.

Ps, wazne jest, ze naprawiajac samochod z OC sprawcy, mozesz montowac nowe, oryginalne czesci.

Pamietaj jednak, zeby to wszystko ustalic jeszcze przed oddaniem samochodu do serwisu.

A tak ps. w jakiej firmie ubezpieczony jest sprawca szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze JUZ rozbita :oops: .

 

W zderzaku z duzym wlotem (2.8) sa conajmniej 2 typy kratek plastikowych - np. wiekszosc ma zwykla kratke (szprosy) , a moja 2.8 ma wg mnie wiele ladniejsza plastikowa kratke udawajaca siatke metalowa :8) . To jest takze org. wlot, cholera wie to jakis usportowiony model tego wlotu chyba . ;) Zobacz fotki mojego auta to zobaczysz ocb, wrzucalem kilka tematow nizej.

 

Albo daj zderzak z Z3M - ma mniejszy wlot, i nie ma zaplanowanych org. halogenow ale sa ladne zamienniki (co prawda nie w PL ;) ) .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód teraz stoi w ASO i tam będzie oceniany przez ubezpieczyciela, zeby zobaczyli, ze chce robic tam. zobaczymy jak podejda do tematu.

 

to jest niestety LINK4!!! :duh: z tego powodu BMW nie jest zainteresowane naprawa bezgotowkowa, a ja nie jestem zainteresowany placeniem 10k za naprawe. oczywiscie namawiaja mnie aby robic u nich i ze wszystko bedzie dobrze. ale jak ich przycisnalem to uslyszalem ze "maja 3-4 przypadki rocznie, ze musza isc do sadu, a klient wtedy musi zaplacic i czekac na sprawe, ktora nie zawsze wygrywa".

 

piotres: mam taka sama kratke i myslalem w pierwszym momencie ze to jakis "samodzial"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
mi na auto wszedł pies,porysował mi maskę,klapę tylną zderzak i dach.zgłosiłem na auto casco,migają sie strasznie, chcą wypłacić za lakierowanie,a dachu nie uznali.w pierwszej wycenie stwierdzili że dach jest do naprawy,po moim ze nie kwalifikuje sie do szkody.banda oszustów i złodziei ubezpieczenie mam w pocztowym NIE POLWCAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie biedrona widać, że naprawde mało wiesz o ubezpieczeniach, szkodach i odszkodowaniach wieć Wyjaśnię:

Po stłuczce nie z naszej winy jedziemy do ubezpieczyciela sprawcy (lub dzwonimy jeśli to link4, cigna, MTU lub jakiś inny najtańszy szajs) i po zrobieniu zdjęć i spisaniu wyposażenia samochodu mamy do wyboru:

Naprawa (bezgotówkowo) w zakładzie który wskaze ubezpieczyciel.

Naprawa w innym zakładzie i wypłata odszkodowania na podstawie faktur (uwzględniając średnie stawki roboczogodzin na danym obszarze).

Wypłata odszkodowania wg wyceny ubezpieczyciela uwzględniająca wymianę części lakierowanie demontaż i montaż nowych elementów (ZAMIENNIKÓW PODOBNEJ JAKOŚCI JAK ORYGINAŁ JEŚLI WYSTĘPUJĄ) i nie interesuje ich czy samochód naprawisz, sprzedasz czy zostawisz jak jest koniec.

Naprawa w ASO należy się tylko pojazdom Nowym i max 3 letnim

 

 

 

Co do AC to trzeba dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia zwracając uwagę na udział własny, zakres ubezpieczenia, oraz rodzaj wariant naprawy wycena czy warsztat i najważniejsze nie sugerować się cena bo to ze mało wezmą przy ubezpieczeniu to tez mało wypłaca po szkodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie biedrona widać, że naprawde mało wiesz o ubezpieczeniach, szkodach i odszkodowaniach wieć Wyjaśnię:

Po stłuczce nie z naszej winy jedziemy do ubezpieczyciela sprawcy (lub dzwonimy jeśli to link4, cigna, MTU lub jakiś inny najtańszy szajs) i po zrobieniu zdjęć i spisaniu wyposażenia samochodu mamy do wyboru:

Naprawa (bezgotówkowo) w zakładzie który wskaze ubezpieczyciel.

Naprawa w innym zakładzie i wypłata odszkodowania na podstawie faktur (uwzględniając średnie stawki roboczogodzin na danym obszarze).

Wypłata odszkodowania wg wyceny ubezpieczyciela uwzględniająca wymianę części lakierowanie demontaż i montaż nowych elementów (ZAMIENNIKÓW PODOBNEJ JAKOŚCI JAK ORYGINAŁ JEŚLI WYSTĘPUJĄ) i nie interesuje ich czy samochód naprawisz, sprzedasz czy zostawisz jak jest koniec.

Naprawa w ASO należy się tylko pojazdom Nowym i max 3 letnim

 

 

 

Co do AC to trzeba dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia zwracając uwagę na udział własny, zakres ubezpieczenia, oraz rodzaj wariant naprawy wycena czy warsztat i najważniejsze nie sugerować się cena bo to ze mało wezmą przy ubezpieczeniu to tez mało wypłaca po szkodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie biedrona widać, że naprawde mało wiesz o ubezpieczeniach, szkodach i odszkodowaniach

 

Witaj lobo. Ciesze sie, ze wlaczyles sie w dyskusje, poniewaz dzieki takim dywagacjom wielu uzytkownikow dowie sie wiecej o np.odszkodowaniach.

Z tresci Twojego postu mozna wywnioskowac, ze pracujesz w firmie ubezpieczeniowej, gdzie zajmujesz sie szkodami komunikacyjnymi. To dobrze, bedzie sie kogo zapytac w trudnych sprawach. W jakiej firmie ubezpieczeniowej pracujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.