Skocz do zawartości

Kupilem 528 !!!


psychop

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już ktoś Co coś napisał, ale że nie sprawdzałem w całym forum, to na wszelki wypadek:

- w każdym ASO (i zdaje się tylko tam) dostaniesz oryginalny BMW płyn w litrowej srebrnej butelce, zdaje się około 30 zł - nie pamiętam dokładnie, do intensywnego mycia szyb - najpierw on jest natryskiwany na szybę (tak długo, jak przyciskasz guzik w heblu od wycieraczek), potem zmywany jest automatycznie dźiwnymi ruchami zwykłym płynem

- nie jestem pewien czy Twoje buczenie ma to samo źródło co u mnie, jako że mam diesla, w każdym razie w 530d buczy właśnie w takich sytuacjach jak Twoje Webasto (mechanik powiedział, że podgrzewa silnik)

Pozdrowienia!

i teraz pytanie, co powinienem lac do tego mniejszego zeby to

dzialalo tak jak wymyslil sobie producent? wiem ze instrukcja

mowi cos o specjalnym plynie BMW ale come on, to chyba ma

byc jakis stezony detergent, czy cos w tym rodzaju?

 

 

Po drugie, po wylaczeniu kluczyka a nawet po wlaczeniu alarmu i

zamknieciu zamka w desce rozdzielczej slychac ciagle prace

jakiegos mechanizmu - po otwarciu samochodu rano tez. brzmi

to jak malutki wentylatorek albo inny silniczek. w ogole sie

nie wylacza. co to moze byc i czy to tak ma byc czy cos jest zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gratuluje wyboru :cool2: niech sie dobrze prowadzi. A jezeli chodzi o szybe to moze bys podjechal na Conrada rog Wólczyńskiej ( bielany ) Tam tez sie chyba bawia w takie rzeczy.

Trochę spóźniona reakcja (jakieś 2.5 miesiąca), ale pewnie szczera ;) :lol:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru :cool2: niech sie dobrze prowadzi. A jezeli chodzi o szybe to moze bys podjechal na Conrada rog Wólczyńskiej ( bielany ) Tam tez sie chyba bawia w takie rzeczy.

Trochę spóźniona reakcja (jakieś 2.5 miesiąca), ale pewnie szczera ;) :lol:

Dopiero mialem troche czasu zeby nadrobic zaleglosci :mrgreen:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: Naprawde ładna furka.

 

Pierwsze i ostatnie co bym w niej zrobil to inne felgi . Ale to jest moje osobiste zdanie :mrgreen:

 

Jak nadarzy sie okazja i troche wolnej gotowki to tak zrobie - poki co dobrze jest jak jest. najezdzilem sie po Warszawie 2.5 roku autem z 18-calowymi kolami, i prawde mowiac....bardzo nie tesknie :)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: Naprawde ładna furka.

 

Pierwsze i ostatnie co bym w niej zrobil to inne felgi . Ale to jest moje osobiste zdanie :mrgreen:

 

Jak nadarzy sie okazja i troche wolnej gotowki to tak zrobie - poki co dobrze jest jak jest. najezdzilem sie po Warszawie 2.5 roku autem z 18-calowymi kolami, i prawde mowiac....bardzo nie tesknie :)

To prawda. Jezeli chodzi o konfort to jest minimalny.A tez szkoda zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już ktoś Co coś napisał, ale że nie sprawdzałem w całym forum, to na wszelki wypadek:

- w każdym ASO (i zdaje się tylko tam) dostaniesz oryginalny BMW płyn w litrowej srebrnej butelce, zdaje się około 30 zł - nie pamiętam dokładnie, do intensywnego mycia szyb - najpierw on jest natryskiwany na szybę (tak długo, jak przyciskasz guzik w heblu od wycieraczek), potem zmywany jest automatycznie dźiwnymi ruchami zwykłym płynem

- nie jestem pewien czy Twoje buczenie ma to samo źródło co u mnie, jako że mam diesla, w każdym razie w 530d buczy właśnie w takich sytuacjach jak Twoje Webasto (mechanik powiedział, że podgrzewa silnik)

 

Plyn oczywiscie kupilem w ASO:) a co do wiatraczka to doczytalem juz w TISie - on pracuje 15 minut po wyjeciu kluczyka ze stacyjki, a pozniej

przy otwarciu drzwi natychmiast sie ponownie wlacza - stad wrazenie,

ze pracuje "non stop" - co oczywiscie nie jest prawda.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie, po wylaczeniu kluczyka a nawet po wlaczeniu alarmu i

zamknieciu zamka w desce rozdzielczej slychac ciagle prace

jakiegos mechanizmu - po otwarciu samochodu rano tez. brzmi

to jak malutki wentylatorek albo inny silniczek. w ogole sie

nie wylacza. co to moze byc i czy to tak ma byc czy cos jest zle?

 

jesli chodzi o ten chalas "jakiegos mechanizmu" to moze jest to webasto lub inne ogrzewanie postojowe - nie zdziwil bym sie ze jest zamontowane przy takim wyposazeniu jakie podales. W e46 jest montowane z lewej strony przed sciana grodziowa - patrzac od przodu, jak jest w e39 :?:

ale ogolnie samochod cool :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie, po wylaczeniu kluczyka a nawet po wlaczeniu alarmu i

zamknieciu zamka w desce rozdzielczej slychac ciagle prace

jakiegos mechanizmu - po otwarciu samochodu rano tez. brzmi

to jak malutki wentylatorek albo inny silniczek. w ogole sie

nie wylacza. co to moze byc i czy to tak ma byc czy cos jest zle?

 

jesli chodzi o ten chalas "jakiegos mechanizmu" to moze jest to webasto lub inne ogrzewanie postojowe - nie zdziwil bym sie ze jest zamontowane przy takim wyposazeniu jakie podales. W e46 jest montowane z lewej strony przed sciana grodziowa - patrzac od przodu, jak jest w e39 :?:

ale ogolnie samochod cool :cool2:

 

Od czasu kiedy pisalem tamta wiadomosc wiem sporo wiecej o tym samochodzie ;)

 

Ten dzwiek to czujnik temperatury wnetrza z wymuszonym obiegiem.

Jest to po prostu sensor z malym wiatraczkiem, ktory zasysa powietrze

z wnetrza ktore obmywa sensor. W ten sposob przeciwdziala falszywemu odczytowi np. wskutek nagrzania sie powierzchni konsoli od slonca.

 

Czujnik umieszczony jest wewnatrz panelu sterujacego Klimatronik'a i

wylacza sie po 15 minutach po wylaczeniu zaplonu.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrego miesiąca też jestem posiadaczem nowego auta (E39 530D) i zarazem mojego pierwszego BMW.

Od pewnego czasu też przeszukuję to forum w poszukiwaniu ciekawych informacji na temat mojego nowego autka itp.

Muszę przyznać, że chylę czoła przed twoją wszechstronną wiedzą w różnych tematach które śledziłem.

Sam też jestem na etapie rozgryzania i dopieszczania autka, a Twoje wypowiedzi na forum są mi wielce pomocne.

Oby więcej takich właścicieli E39!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrego miesiąca też jestem posiadaczem nowego auta (E39 530D) i zarazem mojego pierwszego BMW.

Od pewnego czasu też przeszukuję to forum w poszukiwaniu ciekawych informacji na temat mojego nowego autka itp.

Muszę przyznać, że chylę czoła przed twoją wszechstronną wiedzą w różnych tematach które śledziłem.

Sam też jestem na etapie rozgryzania i dopieszczania autka, a Twoje wypowiedzi na forum są mi wielce pomocne.

Oby więcej takich właścicieli E39!!!

 

Ustalmy jedna rzecz :) - nie mam monopolu na wiedze, i podejrzewam,

ze wiem 5% tego, co chcialbym wiedziec :) Nie watpie, ze za jakis

czas to Ty bedziesz w stanie udzielac mi rad i innym uzytkownikom -

potrzeba tylko troche pasji i zaangazowania. A nie watpie ze Ci ich

nie brakuje ;)

 

...ale w miedzyczasie jesli bede mogl w czyms pomoc, to milo:)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Psychop!

 

z tego co widze jestes troche rozeznany w swieci beti i sam posiadasz 528.

Trafila mi sie okazja nabyc takie autko. rocznik '96 lecz na pierwszy rzut oka stan BDB! do tego swietne wyposazenie i sliczne aluny.

Samochod stoji w tej chwili po Warszawa, co proponujesz? Kogo sciagnac na ogledziny? Jak dokladnie sprawdzic co moze byc nie tak w aucie?

 

pozdro dla wszystkich szczesliwcow. jak wszystko pojdzie ok. to juz niedlugo do Was dolacze :)))

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychop!

 

z tego co widze jestes troche rozeznany w swieci beti i sam posiadasz 528.

Trafila mi sie okazja nabyc takie autko. rocznik '96 lecz na pierwszy rzut oka stan BDB! do tego swietne wyposazenie i sliczne aluny.

Samochod stoji w tej chwili po Warszawa, co proponujesz? Kogo sciagnac na ogledziny? Jak dokladnie sprawdzic co moze byc nie tak w aucie?

 

pozdro dla wszystkich szczesliwcow. jak wszystko pojdzie ok. to juz niedlugo do Was dolacze :)))

 

Jak nie za daleko to z przyjemnoscia pojade go zobaczyc

Felgami bezpieczniej sie nie fascynowac - mozna przeoczyc wazne rzeczy.

Samochod tak w polu trudno jest dobrze ocenic, trzeba go zawlec do

jakiegos warsztatu w razie problemow (daleko itp) to chociaz do zwyklej

oficjalnej stacji diagnostycznej. amortyzatory, hamulce, i rzut oka od

spodu daja juz jakies pojecie o aucie.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto stoji pod wawa, okolo 40 km trzeba dojechac.

ale postaram sie sciagnac wlasciciela w tygodniu do Wawy.

 

wtedy mysle ze moglbys podjechaci zerknac co moze byc z nim nie tak. hmmm?

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w tej chwili nie ma decyzji na 100% bo nie jak ja to autko wezmie pewnie moj ojciec :)

tak jak ci kiedys wspominalem nastawialem sie na omege. i nagle totalnie mi sie zmienilo :)

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto stoji pod wawa, okolo 40 km trzeba dojechac.

ale postaram sie sciagnac wlasciciela w tygodniu do Wawy.

 

wtedy mysle ze moglbys podjechaci zerknac co moze byc z nim nie tak. hmmm?

 

Mysle ze spokojnie - puszczaj mi info na priv

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko juz nie stoji poza wawa tylko u mnie w garazu.

w tej chwili zalatwiam wszystko formalnosci, a takze zajme sie pelnym przegladem i wymiana eksploatacji.

 

lada chwila zalacze foty!!!

_______________________________________

http://img246.imageshack.us/img246/8982/podpisbkpyo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.