Skocz do zawartości

Z3 2.8 Roadster Cosmosschwartz 99r. - nowy nabytek ;-)


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

Moze i taki temat juz byl ale wrzuce jeszcze raz, abyscie sie nieco rozerwali odpowiedziami na moje pytanie, bo narzekacie na nude w tym dziale :) .

 

Otoz w srode jade ogladac Z3 roadster 2.8 1999r.

 

Prosze powiedzcie na co zwrocic uwage przy zakupie Z3 ? Wiem na co zwrocic uwage przy zakupie uzywanego auta, ale tak konkretnie jakie sa slabe strony Ztrojek i co lubi byc nie sprawne ?

 

pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez piotres
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj Emek widze juz wyniuchal o ktorej zetce mysle :lol: .

 

Tylko nie podkupcie mi jej do srody ! :lol:

 

Ona jest takze na gratce, tam sa fotki wnetrza i silnika.

 

Na fotkach wyglada jak nowe auto .

 

Sprawdzilem ja po VINie, marzec 99r. , wyposazenie w sumie wszystko co potrzebne do szczescia, 4 poduchy, szpera 25% (nie wiem czy kazda 2.8 takowa ma ? :oops: ), el. dach no i ..... co najwazniejsze ... 2.8 + cosmosschwartz :mrgreen: .

 

No ale koledzy spojrzcie na tytul tematu i odpowiedzcie :mrgreen: .

 

pozdr.

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ta z3 z Pleszewa stoi ok roku na ogłoszeniach a dokladnie od lutego tamtego roku.Gosciu ma komis w Pleszewie,a tak sie składa ze mam do niego ok 30km i go znam.Auto jest z Francji po opłatach,i z tego co sie wiem raczej jest bez wypadku,kolo ma swoja lakiernie-wiem ze aut nie klepie tylko komus zleca.Wejdz na adres ;www.Olimar; zaznacz piersza linke z gory i zobaczysz ile ma aut.Ogólnie gosciu spoko,pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku a Ty jezdziles ta zetka ??

 

Miala lekko uszkodzony przod z tego co mowi koles, ale jesli sie uda to sprawdze jak dokladnie miernikiem elektronicznym (jesli mi sie uda zdobyc takowy miernik) :) .

 

aha czyli mowisz ze z pleszewa do Ciebie jest 30 km to dobrze ... :)

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest moja od wczoraj :D .

 

Ogolnie wrazenia mam poki co takie : jedzie a raczej frunie jak "mysliwiec" :mrgreen: , z otwartym dachem poki co nie jezdzilem zostawiam to sobie na lato .

 

I teraz mam pytanko do userow z3 2.8 czy wy tez tak macie :

 

Z autem poki co mam 1 "problem" (pisze w ten sposob bo nie wiem czy to problem czy kazda tak ma) :

 

Otoz biegi dosyc ciezko wchodza - tzn. czuc przy wkladaniu kazdego biegu ze jest takie miejsce gdzie drazek nie wchodzi "jak po masle" na swoje miejsce a jest lekki opor w pewnym miejscu przu wkladaniu biegu . Przy dynamicznej zmianie biegow autko szarpnie troszke ale to pewnie kwestia braku wyczucia po przesiadce z diesleka . Sprzegło chodzi lekko, ale przy puszczaniu sprzedla sluchac taki cichutki "klik" w pewnym momencie . Co to moze byc ?

 

Jesli to ma jakis zwiazek to dodam ze auto ma szpere 25% .

 

Do tego musze zmienic gumy wozka dyfra bo maja lekki luz ale to akurat jest proste do namierzenia . Pojade jeszcze raz na szarpak i sprawdze dokladnie co ma choc najmniejszy luz i pozmieniam co trzeba :cool2: .

 

Z gory dzieki za odpowiedz

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki Bruno, jakie swiece polecasz ? :) .

 

Prosilbym Geratha i diego zeby sie wypowiedzieli bo maja praktycznie takie same autka jak ja :).

 

Aha macie oslony plastikowe pod silnikami i ew. skrzynia w Z3 ?

 

pozdr.

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gratuluję zakupu. To autko z silniczkiem 2.8 to istne cudo. Co do skrzyni biegów, moja chodzi z minimalnym oporem, ale bardzo precyzyjnie. Oznacza to, że czujesz że zmieniasz biegi, ale nie jest to jakimkolwiek utrudnieniem. Dla mnie jest to komfortowa sytuacja, bo czuje, że to ja decyduję o stylu jazdy, a nie na odwrót. Szczegónie jest to przyjemne przy dynamicznej, szybkiej jeździe po zakrętach.. Istne szaleństwo.. Moje auto nie szarpie przy zmianie biegów, a redukcja przyjemnie wkręca silniczek na wyższe obroty gdzie moc jest większa..

Powiem więcej.. Po jeździe tym autem poluję na roadstrera z dużym silnikiem (200 kM lub więcej), ale z układem cylindrów boxer. Z3 2.8 świetnie się zbiera, ale powyżej 4 tys. obrotów... Wspaniała, ale rzędówka.. Niestety, takowego roadstera z boxerem nie wymyślili.. jeśli ja się nie mylę..

Jazda z otwarty dachem. Od razu zainwestuj (jeśli jeśli nie masz) w windstop (winddeflector) lub po prostu osłonę przeciwwietrzną. Z nią jazda 100-150 km/h jest czystą przyjemnością.. Po dodaniu osłony miękkiego dachu auto zasługuje na pełny podziw!!!!

Co do osłony pod silnikiem nie wiem. Sprawdzę i odpowiem.:-)) Skrzynia automat w sportowym autku?? nie widzi mi się.... Chyba że to cudo dla Twojej Kobiety.. Ale i tak przekona się do jakiejkolwiek skrzyni:-)) Moja zrobiła awanturę o zakup, a teraz sama chce bunią jeździć do psiapsiółek.. NIEDOCZEKANIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez skrzynia ma krotkie skoki i jest "cisna" , drogi prowadzenia drazka sa scisle wytrasowane, calkiem inaczej jak np. w BMW 320d czyli drugim autku ;)

 

Sprawdz te oslonki pod silnikiem - np. jak spojrzysz przez wlot w zderzaku to widzisz plastik czy glebe pod autem ;-) ? No ale zajrzyj takze glebiej pod auto jesli mozesz :) .

 

Chyba mam ten windstop ...to ta siatka miedzy pałakami przeciwkapotazowymi ?

 

Daj spokoj auto przyciaga uwage calego otoczenia az za bardzo :oops: :D . Az boje sie zmieniac felg z org. 16' Zstarow, ale to i tak nie w tym sezonie ;-) .

 

Automat - w zyciu :nienie: . To chyba bylo mysle nie do mnie, a do kolegi bmwkolo .

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj piotres

Gratuluje zakupu.Nie chodziło mim o to z3 2.8 z Pleszewa ze ono nie aktualne tylko o moje te 2.8 zielone co Tobie oferowałem :lol: .Co do osłony pod silnik to mam w obydwóch zetach,natomiast co do skrzyni to w z3 1.8 biegi wchodza jak w masło,natomiast w z3 3.0i z lekkim hakiem ale tylko dwójka,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotres:

 

http://www.realoem.com/bmw/select.do

Wpisz tutaj ostatnie 7 znaków VIN-u a potem klikasz SEARCH, nastepnie > BROWSE PARTS.

Jak już jesteś w częściach to:

ENGINE ELECTRICAL SYSTEM => IGNITION SYSTEM => IGNITION COIL/SPARK PLUG

 

Tam znajdziesz wszystko co potrzebujesz wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data pierwszej rejestracji: 10.05.1999 r.

 

 

 

Vehicle information

 

VIN long WBACH31030LE63013

 

Type code CH31

 

Type Z3 2.8 (EUR)

 

Dev. series E36 (7)

 

Line 3

 

Body type ROADST

 

Steering LL

 

Door count 2

 

Engine M52/TU

 

Cubical capacity 2.80

 

Power 142

 

Transmision HECK

 

Gearbox MECH

 

Colour COSMOSSCHWARZ METALLIC (303)

 

Upholstery LEDER OREGON/SCHWARZ (Q2SW)

 

Prod. date 1999-03-22

 

 

Order options

No. Description

243 AIRBAG FOR FRONT PASSENGER

 

260 SIDE AIRBAG DRIVER/FRT PASSENGER

 

388 SOFTTOP BLACK

 

398 SOFTTOP OPERATION, ELECTRO-HYDRAULIC

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

428 WARNING TRIANGLE

 

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

530 AIR CONDITIONING

 

668 RADIO BMW REVERSE RDS

 

710 M LEATHER STEERING WHEEL

 

801 GERMANY VERSION

 

818 MAIN BATTERY SWITCH

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

 

925 SHIPPING PROTECTION PACKAGE

 

 

Series options

No. Description

209 LIMITED SLIP DIFFERENTIAL (25%)

 

272 LT/ALY WHL/ Z STAR

 

345 CHROME LINE INTERIOR

 

 

 

Jak widac autko ma bogate wyposazenie, z opcji brakuje chyba tylko spryskiwaczy reflektorów ;) .

 

Autko zakupilem 16.04 , wiec 4 dni temu :).

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/1.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/2.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/3.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/4.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/5.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/6.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/7.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/8.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/9.jpg

 

Kilka fotek :)

 

Diego, Gerath - prosze sprawdzie dla mnie te oslony pod silnikami i skrzynia w waszych autach ...wystarczy sie solidnie przychylic pod auto i juz widac ;) . Sorki ze poganiam ale bywam niecierpliwy ;-) .

 

Juz sie nie moge doczekac az zaczne naprawiać krok po kroku wszystkie usterki/elementy zetki ktore odbiegaja od stanu idealnego :D .

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko tylko te pomarańczowe kierunki.....

zmień je na białe, będzie wyglądać 100 razy lepiej;)

 

To oczywiste ze kierunki i obrysówki zostana w przyszłości zmienione na białe, wszystko w odpowiednim czasie . :cool2:

 

Na poczatek musze poprawic kilka technicznych mankamentów :).

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientujecie sie moze gdzie w sieci znajde ladne logo "roadster" albo "z3 roadster" taka czcionka jak to jest orignalnie pisane np. na listwach progowych w naszych zeciach :) ?

 

Chce sobie zamowic dywaniki z takim napisalem i musze podrzucic projekt...

 

Moze ktos podzielic sie linkiem :) ?

 

To na stronie Danny's Z3 jest troszke słabej jakosci :oops: .

 

dzieki

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.