Skocz do zawartości

ustawianie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Czy w Z3 istnieje mozliwosc ustawiania szyb? tz. czy mozna jakos je wyregulowac jak wysoko maja sie podnosic lub pod jakim katem? bo leci mi woda z uszcelek kolo szyb i zastanawiam sie co zrobic?

Opublikowano
  • Autor
No drzwi sa mysle ok, wszedzie takie same szczeliny:) czyli rozumiem ze nie ma mozliwosci jak w innych autach bez ramek w oknach ustawiac konta nachylenia i domykania szyby? Jezeli nie to chyba czeka mnie wymiana uszczelki na odcinku dachowym, ciekawe jak to zrobic?
Opublikowano

Nie wiem czy będzie Ci dzialal ten link:

http://www.z3-roadster-forum.de/phpBB2/files/t_rfensterscheibe_vorn_links_oder_rechts_einstellen__z3_roadster__828.pdf

 

chyba trzeba sie zarejestrować na tym forum...,ale tam jest wszystko narysowane jak powinna być ustawiona szyba (wszystkie kąty, wysokość od uszczelek itp).

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Opublikowano

Nie wiem nic o regulacji kąta lub wysokości podnoszenia szyb. Obejrzyj dokładnie uszczelkę. Jezeli jest peknięta lub porwana czeka cię wymiana.

Dobrym sposobem na gumowe uszczelki jest silikon. Można kupić go w sztyfcie lub w plynie np taki do nabłyszczania i pielęgnacji opon.

Daje rewelacyjne rezultaty. Co prawda nie miałem u siebie przecieków ale zaraz po kupnie auta przeglądałem wszystkie uszczeliki i zastosowałem to : http://www.allegro.pl/item322243415_super_nablyszczacz_do_opon_1l_od_carvalet.html

 

Uszczelka staje się spreżysta i lepiej spełnia swoje funkcje.

Zawsze stosuję ten preparat przed zimą we wszystkich autach. Nie mam wtedy problemów z przymarzaniem, wiadomo sylikon wypiera wilgoć.

Z powodzeniem stosuję to od kilku lat i moi znajomi też dali się przekonać.

Pozdrawiam.
Opublikowano
  • Autor

EMEK - dzieki za linka

 

PAELO - dzieki za porade bo swoja droga to i tak szukalem czegos dobrego do uszczelek, a jesli mowisz ze to jest OK to pewnie zaraz zakupie:)

Opublikowano

Czesc

Jestem nowy na forum, wiec przede wszystkim chce sie przywitac. Rowniez mam maly problem z szyba. Widze, ze część z Was korzysta z niemieckich forum. Emek, czy moglbys ściągnąć opis ustawienia szyb z forum, ktore wskazales i przeslac mi na maila? ([email protected]) Moze jakos to rozszyfruje, kiedys uczylem sie tego jezyka :)

Dziekuje za zyczliwosc i pozdrawiam.

Ps. niech nie myli moj nick - nie jestem kobietą :) Taka ksywke dostalem juz w szkole :)

Opublikowano
to jest w pdf'ie zapisane najprościej bedzie jak sie zarejestrujecie na tym forum http://www.z3-roadster-forum.de/phpBB2/home.php i potem bedzie wszystko chulac :) teraz widze ze rzeczywiscie dla niezarejestrowanych uzytkowników dostep zablokowany ;]
http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Opublikowano

Witajcie :twisted2:

Jak ktoś się zaloguje na tym niemieckim forum i posciaga co nieco o reg. szyb to ja prose o przesłanie na priw :pray: tego wszystkiego. Mi jakoś się nie udało zarejestrowac, coś musiałem pop...... :twisted2:

Pozdrawiam i zgóry dzięki

Opublikowano

Dobra założyłem ogólnodostepne konto dla wszystkich którzy chcą przeglądać te załączniki:

Login: Zetkomaniak

Hasło: bmwklub11

 

teraz każdy moze sobie przeglądnąć :mrgreen:

pzdr

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Opublikowano

Dzieki Emek, równy z Ciebie ZetTrójkowiec :) Plik Ściągnąłem, mogę przesłać jeśli ktoś chce.

Pozdrawiam.

Opublikowano

czesc

czy ktos juz przetlumaczyl instrukcje ustawiania szyb ? :) Prosze o przeslanie na PW, albo napisanie tekstu na forum.

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Nie wiem nic o regulacji kąta lub wysokości podnoszenia szyb. Obejrzyj dokładnie uszczelkę. Jezeli jest peknięta lub porwana czeka cię wymiana.

Dobrym sposobem na gumowe uszczelki jest silikon. Można kupić go w sztyfcie lub w plynie np taki do nabłyszczania i pielęgnacji opon.

Daje rewelacyjne rezultaty. Co prawda nie miałem u siebie przecieków ale zaraz po kupnie auta przeglądałem wszystkie uszczeliki i zastosowałem to : http://www.allegro.pl/item322243415_super_nablyszczacz_do_opon_1l_od_carvalet.html

 

Uszczelka staje się spreżysta i lepiej spełnia swoje funkcje.

Zawsze stosuję ten preparat przed zimą we wszystkich autach. Nie mam wtedy problemów z przymarzaniem, wiadomo sylikon wypiera wilgoć.

Z powodzeniem stosuję to od kilku lat i moi znajomi też dali się przekonać.

 

 

Wlasnie zakupilem ten preparat do uszczelek i musze powiedziec ze jest SUPER, uszczeleczki odzyskaly swoja dawnosc i w te zimowe wiosenne wieczory nie przymarzaja do drzwi:)

Opublikowano
Spróbuj tez na oponkach. Będą czarne i piekne jak nowki :)
Pozdrawiam.
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
Ello,dodam swoje 3 grosze, w z3 jest regulacja wysokosci na jaka ma sie podnoscic szyba co automatycznie wplywa na szczelnosc w gornych partiach uszczelki.Pozdr !!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.