Skocz do zawartości

jak działa inspekcja w 1.8tds


gubic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeżeli już było to prosze usunąć-ale nie mogę znaleźć.

Jakw temacie-jak działa inspekcja oleju? Komputer zlicza ilośc kilometrów czy ilość "motogodzin"? Warto sie tym sugerować czy lepjej robić wymianę np co 8tkm?

Moja 318 to 97r ma najechane 160tkm(mam nadzieję) Przywiozłem ją 2 tyg temu,wymieniłem wszystkie płyny,olej(syntetyk 5w40-czy dobrze zrobiłem?) zrobiłem 2tkm i nie gasną żadne kontrolki inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer bierze pod uwagę więcej parametrów niż tylko kilometraż czy ilość godzin pracy silnika. Duży wpływ ma także styl jazdy, częstość uruchomień silnika itd....

Co do gaśnięcia cegiełek - po gasną one mniej więcej w przedziale 2000-2500km jedna więc na razie bez obaw.

Olej jak zapewnie wiesz wymienia się po przejechaniu określonej liczby kilometrów lub raz do roku (powiedzmy że raz do roku) gdyż olej - tak jak wszystko się starzeje i zmienia swoje właściwości (nawet ten longlife).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem wymieniać olej wtedy gdy to wskazuje inspekcja,czy np zawsze po przejechaniu 8tkm??

Czy inspekcja będzie gasła szybciej gdy bedę jeżdził na syntetyku, a pózniej gdy będę jeżdzil na pół syntetyku?? myślisz,że komp bierze pod uwage takie czynniki? Wymiana raz w roku to nie za żadko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moj komputer wczesniej pokazywal ze nalezy co 10 tys wymienic olej na nowy, w tej chwili kaze znow wymienic po przejechaniu 6 tys km. Dawno temu własciciel Ciquecento wymienial olej co 7 tys km i przejechal swoim autem ponad 500tys km bez remontu silnika potem sprzedał i podobno jezdzi do dzisiejszego dnia. Inspekcja olejowa to swietny wynalazek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz zdjecie pogladowe z instrukcji obsługi poczytaj sobie odnosnie inspekcji a czy syntetyk to dobry olej ? jezeli od nowosci taki byl do teraz to tak ale nie polecam do starszych aut jak nie wiesz na czym wczesniej

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=12b3fc85ff2e67d2

brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nadal nie rozumiem o co chodzi z tą inspekcją.

Najechałem już ok.8tkm(z tego 5tkm-trasa) i zgasła dopiero jedna cegiełka! Czy to normalne? Jak tak dalej pójdzie to się okaże że mam wymieniać co 30tkm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cybek1984 ja rozumiem ,że może chcesz pomóc,ale masz chyba problem ze zrozumieniem pytania,kolejność gaśnięcia cegiełek jest mi znana,instrukcje również przeczytałem nie raz, puste odpowiedzi mągą służyć jedynie nabijaniu postów.Jeżeli masz takie samo pojęcie jak ja na ten temat, to podepnij się do pytania i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie rozumiem o co ci chodzi ale widze ze tu chyba nikt ci nie pomoze najpierw trzeba umiec sformułowac pytanie i wiedziec o co ci chodzi bo podejrzewam ze sam do konca nie wiesz co chcesz napisac, cegielki nie gasna bo inspekcje trzeba skasowac podpiac auto i skasowac same sie nie skasują nie są wiatropylne, co do sugerowania cegiełkami to od czegos chyba są prawda nie po to zeby były ozdobą, nie zasmiecam juz i pozdrawiam
brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam olej co 7,5 tys.km i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby inspekcja zeszła do końca. Zawsze świecą dwie lub trzy zielone cegiełki, ale i tak zmieniam na nowy. Moim zdaniem olej jest tańszy od wału i panewek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.