Skocz do zawartości

Środki do konserwacji softtopu


diego_717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

mam pytanie: Czy i jakie środki polecacie do konserwacji miekkiego dachu? Nie chodzi o szybę (to już było), tylko do czyszczenia dachu oraz jego późniejszego zaimpregnowania. Są impregnaty na niemieckim ebay'u, ale jestem ciekawy, czy jest coś dobrej jakości na rynku lokalnym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zakupie auta zabralem się za odswiezenie dachu. Był troche tylko przybrudzony i przy dolnych krawedziach lekko zamszony. Pralem go pare razy , tradycyjna metoda czyli szampon samochodowy i szczotka. Polecialem tez delikatnie cisnieniówka. Na koniec kilkakrotnie zadalem mu impregnat do zagli, namiotow itp. taki jaki dostepny jest tu na rynku. Teraz dach jest czarny a woda splywa z niego jak po kaczce.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted2: Zawsze przy myciu autka myje dach karcherem, auto kupiłem od kobiety, która Bunie trzymała całym rokiem pod chmurkom, nawet glonów na dole dachu dorobiło się Smoczontko, glony wygoniłem za pomocom karchera. Nigdy nie przeciekała mi woda no ale przesiadując na forum zawsze znajdziesz coś czego nie zrobiłeś wiięc przyszedł czas na impregnowanie dachu, zamówiłem nawet odpowiedni środek, zobaczymy co to zmieni. :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek do szyb zakupiony, do skóry zakupiony, do felg zakupiony, szampon i wosk też..

Czekam na słońce..

Ach.. znalazłem do kupienia zegarek (oryginalny part - number bmw) z logo z3, w paskiem identycznym jak moja skóra w autku.. napaliłem sie jak cholera.. trza troche dutków wydać, ale chyba będzie warto. jak kupie to się pochwalę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,polecam srodek CARAMBA dostepny na allegro tj preparat do czysczenia dachu i zaimpregnowania go.Wyczysciłem nim swoje zety i jest naprawde klasa :cool2:

 

czesc TOMEK77

Zakupilem ten srodek, wymylem i zaimpregnowalem dach. Zrobila sie na nim warstwa jakby "meszek" :) Czy nalezy po impregnacji przetrzec dach szmatka? Jak czesto impregnujesz dach i jak impregnat zachowuje sie przy myciu dachu? Czy po kazdym myciu nalezy impregnowac dach?

Pytam, bo w opisie produktu CARAMBA nie ma takich informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam orginalne kosmetyki Bmw . W servisie mozna kupić za około 200zl zestaw do czyszczenia poszycia i co bardzo ważne impregnat . Całość może jest droga ale naprawdę wydajna . Tym bardziej ze dach w Z3 nie jest duży.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam biedrona

Najpierw dach popsikałem tym srodkiem do czysczenia(to jest to plastikowe opakowanie) wyczysciłem do sucha szmatą, nastepnie dwa razy popsikałem impregnatem(to metalowe opakowanie).W oby dwoch z3 dach czysciłem dopiero po razie,a jedna mam od 6m-cy druga od 3m-cy,mysle ze raz na pól roku wystarczy,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Takze kupilem zestaw do impregnacji/czyszczenia dachow Caramba ( z allegro) .

 

TOMEK opisal niestety czynnosci troche niezgodnie z instrukcja producenta dostepna na opakowaniu w jez. niemieckim :duh: .

 

Srodkiem do czyszczenia nalezy spryskac suchy dach (ja spryskalem dosyc obficie a i tak zostalo mi jeszcze tego srodka na dobre 4 takie czyszczenia) , nastepnie trzec gabka lub miekka szczoteczka , i tak caly dach (az sie pojawi na nim piana) . Jak sie okazalo moj dach byl dosyc czysty, tylko w jednym miejscu piana lekko zabrazowalila sie. Nastepnie splukujemy obficie caly dach biezaca woda .

 

Impregnacja :

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3/impregnat.jpg

 

Producent zaleca/nakazuje oslonic dokladnie wszystkie czesci ktore nie sa materialem dachu tj. uszczelki, szyby, lakier ...a jesli srodek dostanie sie na niechciana powierzchnie nalezy do usuwac benzyna ekstrakcyjna .

 

Ja pookolejalem jak widac tam gdzie trzeba :) .

 

Spryskujemy sprayem impregnujacym caly dach rownomiernie , odczekujemy 4 minuty i spryskujemy jeszcze raz tak samo . Mi wyszla na dach mojej zetki praktycznie cala butelka impregnatu , gdy robilem to zgodnie z instrukcja producenta :? .

 

Calosc robilem dzis, wiec jeszcze nie wiem czy woda bedzie splywac "jak po kaczce" :mrgreen: ale mam nadzieje ze tak .

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.