Skocz do zawartości

Prośba do ludzi z kołami 17cali z okolic Bytomia,Katowic


Tomcio_e36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę z nietypową prośbą-otóż walczę troszkę ze swoją beemką z zawieszeniem,a dokładnie z takimi wibracjami pojawiającymi się w okolicach między 80 a 100,kupiłem nawet nowe zimówki i niestety wibruje dalej-podejrzenia padają na felgi.Więc namyślam się nad zmianą felg,ale jak kupić to myślałem o jakis 17.I tu prośba-czy ktoś z okolic Bytomia,Katowic,Gliwic mógłby pożycztć takie felgi abym mógł stwierdzić jak się będzie auto zachowywać?Nie chciałbym po prostu wywalić kasy a potem stwierdzić ,że np na tym rozmiarze jazda to nie dla mnie.Nie jestem lanserem,uwielbiam raczej szybką jazdę,na swoich piętnastkach i oponkach195\65\15 to jednak tak koło 170\hkm to już trochę strach.I jeszcze jedno-dlatego proszę o pomoc,bo chciałbym zobaczyć jak to jest z takimi oponami na koleinach i tp.Oczywiście zwrócę wszelkie koszty i jakaś porządna flacha też się znajdzie.Nie chodzi mi oczywiście o jakies pożyczenie na dłużej ,tylko o to aby podjechać,założyc,z właścicielem felg przejechać sie na przykład po A4 lub dtś i troszkę po mieście i zwrócić felgi.POMOŻECIE? :mrgreen:

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem krótko od roku poruszam się po drogach Bytomia, Będzina, Katowic i za żadne skarby bym nie założył 17 cali będziesz robił zawieche co 2 miesiące chyba że jeździsz mało ............... pozdro Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felgi alu 17 cali opony 225 na 45 tył i przód 215 na 45 i jest git, a w rok czasu zrobilem po Polskich drogach 20000 tyś km. Między innymi:

 

Częstochowa,W-wa,Łódź,Bełchatów,Katowice,Chorzów,Wrocław, Bydgoszcz, Sandomierz, Stalowa Wola, Zamość, Hrubieszów, Dąbrowa Górnicza, Pszczyna, Szczyrk, Żywiec, Blachownia, Wieluń,Ostrów Wlkp, Opole, Człuchów, Miastko i jeszcze trochę więc nie mów ze po 2 miesiącach będzie wymieniać zawieszenie. Jeśli nie ma tam wsadzonego jakiegoś dziadostwa to będzie luzik :). Raz zdarzyło mi się złapać kapcia na A4 25 km przed Wrockiem. :?

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kolego powiem krótko szczególnie Bytom to dziurawe miasto .......... szkody górnicze wiem co mowie sam jestem z Myszków i mamy tam lepsze drogi choć nie dużo ................. może te dwa miesiące przesadziłem ale napisałem zależy od tego ile km zrobi ............. ja zrobiłem swoją już 60000 i dopiero śląskie drogi dały rade łącznikom...............:) były oryginały, a niestety właściwości jezdne sie może poprawią ale komfort na pewno pogorszy.............. bo moim zdaniem E36 jest już twarde na 15 .............. ale i tak kolega zdecyduje jak chce ................. na pewno będzie ładnie wyglądać ale na śliskim i w koleinach których tu jest naprawdę dużo bedzie cięzej

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że w koleinach jest ciężej ale daje się rade :mrgreen:

Wiesz ja mam zawieszenie z przodu z regulacja twardości i nie mam ustawionej na max twardą bo by sie jeździź nie dało

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem krótko od roku poruszam się po drogach Bytomia, Będzina, Katowic i za żadne skarby bym nie założył 17 cali będziesz robił zawieche co 2 miesiące chyba że jeździsz mało ............... pozdro Tomek

 

Tak a ja zrobilem 30 tys km i wymieniłem tylko sworznie wachacza przedniego a mam 225/45R17

Nie zamienił bym sie na 16 za nic bo auto nie jest juz tak stabilne, przy dobrych oponach komfort jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie i dlatego piszę ,ze chciałbym spróbować- co innego nawet najlepsze opinie a co innego przejechać się samemu i sprawdzić i zobaczyć ,czy człowiekowi to odpowiada czy nie.Bo przekonać się po wydaniu 2"koła" na koła :mrgreen: ,że to nie jest to,o co mi chodziło,było by nie najciekawszym doświadczeniem.Więc koledzy czekam dalej jak w pierwszym poście :D
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze rozsądne było by umówienie sie z jakimś kolega z okolic któremu poprostu zapłacisz za paliwo i pojedzisz jego autem z nim to chyba lepsze niż targanie 4 kół zmiana i znowu sciąganie i odwozenie ich. Nie śądzisz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom którzy zaproponowali pożyczenie serdecznie dziękuję,ale wolałbym kogoś bliżej :mrgreen:

a do Dragona:wlaśnie to nie to samo pojeździć czyimś autem,każdy samochód jednak troszkę inaczej się prowadzi,każdy ma jednak jakieś inne delikatne bolączki,ja tak jak piszę jestem dręczony teraz przez delikatne wibracje w przedziale od 80 do 100km\h wymienione wszystko,swożnie ,tuleje ,drążki sprawdzone,w warsztacie zajmującym się tylko bmw(u Krtstiana w Katowicach,ci co go znaja to wiedzą,że gośc jest dobry),podejżenie jest w felgach,niby nie biją ,opony nowe a wibracja pozostała.I dlatego przed kupnem felg i opon letnich wolałbym założyć te kółeczka do siebie i przejechać się trochę autem.A dla właściciela felunku paliwko dla duszy też się znajdzie,albo w ramach wdzięczności kilka literków do baku :)

A wymiana kół, Dragon, na całym aucie to 15 minut,więc :norty:

A i jeszcze ja mam trumniaka,a to naprawdę trochę się inaczej prowadzi od sedana,wiem co mówię bo miałem,pozdrawiam i czekam na odzew

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 15" mam dosyc bytomia i okolic :)

Na 17" to byloby duzo gorzej jeszcze... az strach pomyslec :P

U mnie wibracje byly od opon lub felg.

Zmienilem na stalowe i problem zniknal.

Ciekawe czy na nowych oponach na tych alu w lecie beda dalej wibracje.

Sproboj je wywazyc, moze pomoze.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich alusów to jest to niestety włoszczyzna,wyglądają jak oryginał ale oryginałem nie są.
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podnosze do góry-może ktoś jednak będzie chciał pomóc :D w temacie ,pozdrawiam
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.