Skocz do zawartości

alarm ?????? pomocy pilne


rafusb328

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge dostroic pilota - i ponoc to moze byc jakis odbiornik w lusterku wewnwtrznym czy to prawda czy koles chce mnie szarpnac na kase ?? jak ewentualnie spr taka usterke ?

 

moze zle stroisz pilot...poszukaj na forum...bylo kodowanie kluczyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z instrukcja BMW na wszelkie mozliwe sposoby

 

moze z instrukcja co pisza na forum uda ci sie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po otwarciu manualnie trzeba 15 min odczekac , wsiasc zamknac drzwi , kluczyk do stacyjki na max 5 sek w pol 1 sopwrotem na 0 wcisnac przycisk od otwierania centralnego i tzrymajac ten przycisk wciskac ten od otwierania 3 razy w ciagu 10 sek raz za razem po 10 sek drzwi powinny sie zaryglowac i odryglowac - tak robie i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po otwarciu manualnie trzeba 15 min odczekac , wsiasc zamknac drzwi , kluczyk do stacyjki na max 5 sek w pol 1 sopwrotem na 0 wcisnac przycisk od otwierania centralnego i tzrymajac ten przycisk wciskac ten od otwierania 3 razy w ciagu 10 sek raz za razem po 10 sek drzwi powinny sie zaryglowac i odryglowac - tak robie i nic

 

w instrukcji obsługi jest też coś o tym, że trzeba trzymać kluczyk przy lusterku wstecznym (tam jest odbiornik), ale jak to dokladnie wygląda to nie pamiętam mogę to zeskanować i wysłać Ci na email, ale dopiero jutro bo mam ją w domu.

Pozdrawiam,

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po otwarciu manualnie trzeba 15 min odczekac , wsiasc zamknac drzwi , kluczyk do stacyjki na max 5 sek w pol 1 sopwrotem na 0 wcisnac przycisk od otwierania centralnego i tzrymajac ten przycisk wciskac ten od otwierania 3 razy w ciagu 10 sek raz za razem po 10 sek drzwi powinny sie zaryglowac i odryglowac - tak robie i nic

 

widac nie chce ci sie szukac...koledzy pisza ze nieraz trzeba guzikiem od zamykania to robic i miec wszystko pozamykane...a baterie sa dobre :?: bo jak sa stare to tez nie zakodujesz :roll:

 

tu masz ladnie opisane wszystko...http://uploaded.to/?id=nngkxn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lusterku wstecznym jest odbiornik wiec najlepiej kodując trzymać pilota obok niego. Po odłączeniu lusterka ponownie trzeba adoptować piloty bo sie kasuje.

 

Kiedy koduje sie piloty po otwarciu z kluczyka trzeba odczekać 15 min a następnie:

 

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1(zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania

4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

5. Jesli jest kolejny kluczyk to juz bez wkladania do stacyjki powtarzamy pkt. 3 i 4, trzeba to zrobic w ciagu 30 sek. dla kazdego kolejnego kluczyka(lacznie moga byc 4).

 

Jezeli to nie pomaga spróbuj zmienić guziki czyli nacisnąc i przytrzymać przycisk zamykania i trzykrotnie krótko w ciągu 10 sekund przycisk otwierania początek i koniec instrukcji taki sam.

 

Jezeli jeden i drugi spodób nie pomoze a baterie w pilocie masz ok i lusterko prawidłowo podłaczone, to może być jeszcze jedna przyczyna ze nie możesz zakodować pilotów. Możesz mieć zablokowaną programowo możliwość kodowania pilotów ja tak kiedyś sobie zablokowałem probując dodać kluczyki z E46. Nagle nie dawało sie nic zrobić próbowałem chyba ze 100 razy włącznie ze zmianą baterii w pilotach. W koncu zadzwoniłem do którejś firmy z rzędu co naprawiają auta i powiedzieli mi ze muszą sie podpiąć pod komputer (inni chcieli szukać po kablach itd) i pojechałem na komputer. Zresetowali moduł (Grandmodul IV) po tej operacji odrazu zakowowałem sobie swoje dwa kluczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę wcisnąć się w ten wątek... :P

 

Dragon240-BMW widzę, że masz pojęcie w tych sprawach: Wiesz może jak sprawdzić czy mam w samochodzie alarm? Brzmi śmiesznie, no ale sprawa wygląda tak: Jakiś czas temu kupiłem E36 i właściciel powiedział, że "ponoć" jest alarm, ale sam nigdy nie doświadczył efektów jego działania, podobnie ja. Mam przy kluczyku pilot, ma on trzy guziki (jest nawet narysowana trąbka :P). Naciskanie tych guzików powoduje jednak otwieranie/zamykanie centralnego i nic więcej. Szukając alarmu próbowałem trząść samochodem, testować czujniki otwartych drzwi i nic :D Nie mam alarmu czy poprostu nie umiem tego sprawdzić? :D Jeśli niemam to skąd ten pilot? :shock:

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompie bylem i bat zmienilem programowac programowalem napewno dobrze - to jest moja trzecia Betka przy tamtych programowanie dzialalo bez problemu . w tym wypadku dopiero po wymianie lusterka to pomoglo i zaprogramowalem za pierwszym razem . jak juz mi sie udalo to sprawdzalem jeszcze raz na starym lusterku i nic wiec ewidentnie wina byl rozwalony odbiornik w lusterku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.