Skocz do zawartości

Czujnik cofania - problem z parktronikiem


sergiuszkrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Czy moze ktos mi pomoze???

Od pewnego czasu jak wrzucam wsteczny to piszczy mi z tylu , a kontrolka miga na parktroniku. Bylem na kompie , i wyszlo ze jedna czujka nie dziala - prawy tyl. Reszta pokazuje ze jest ok.

 

Mam 5 uzywek, nie sprawdzonych, ale troszku nie chce mi sie wierzyc ze wszystkie sa padniete. Wymiana na inne nic nie zmienia. Caly czas mi piszczy przez pare sekund, i miga na przycisku w aucie.

 

Czy moze byc padniete cale urzadzenie ???

Czy ktos mial taki przypadek???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W takiej sytułacji na 99% walnięte są kable. Ja mam to samo tylko z przodu. Przełuż czujniki z lewej na prawą i zobaczysz czy to czujka czy kable ( jesli czujka to błąd będzie pokazywał się po drugiej stronie, jeśli kable to po tej samej) Życze powiodzenia w szukanie usterki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam podobny problem z czujnikami z tyłu - jeden ze środkowych nie działa i chciałbym w celu diagnozy zamienić lewy z prawym. Jak mam się do nich dobrać, czy wystarczy zdjąć listwę? Trzeba ją gdzieś podważyć, czy są gdzieś jakieś śrubki?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!!

Odnosnie listwy to musisz ja energicznie pociagnac do siebie z obu stron , i powinna ci zejsc. Boczne czujniki wyciaga sie bez problemu. Odchylasz listwy boczne, sa na zatrzaskach, i czujniki masz na wierzchu. Gozej jest ze srodkowymi. Podobno mozna do nich dojsc jak sie podniesie auto i od spodu jakos trzeba wcisnac rece. Sam tego nie robilem , ale podobna tak mozna. Jak nie to trzeba sciagac zderzak.

 

Dwa slowa do kolegi co mi wczesniej doradzal. U mnie byly dwie przyczyny. Jeden to walniety kabelek, a drugi powud, to we wtyczkach zrobil sie luzik, i nie bylo dobrego styku na czujniku. I to mnie mylilo, bo raz bylo wszystko ok, a zaraz awaria. Rozebralem wtyczke, pozaciskalem wszystkie trzy gniazda, i teraz jest OK.

 

UWAGA!!!! W czujniku sa trzy igly, ktore wchodza we wtyczke. Jak bedziecie wpychac, to uwazajcie zeby nie skrzywic ich. Mnie sie jedna pokrzywila, i juz myslalem ze musze wyrzucic czujke. Ale jakos sie udalo ja wyprostowac, i wszystko fajnie dziala.

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.