Skocz do zawartości

zdycha ksenon


raski

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

dziś rano odpaliłem auto, włączyłem światła ale po chwili (jakieś 15 sekund) zdechł prawy ksenon (info na BC oczywiscie sie pojawiło).

 

Wyłączyłem światła, potem je włączyłem - znowu to samo - świeci max minutę i gaśnie.

 

Co mam sprawdzić ?

który bezpiecznik odpowiada za ksenony?

 

czy jeśli zdechłaby przetwornica lub żarnik to możliwe by było , że światło przez krótki czas pracuje?

(światło żarnika ma normalny kolor)

od jakich modeli pasują przetwornice? czy od e39?

 

Jak zdiagnozować usterką?

 

 

 

pozdrawiam

 

radek

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dziś rano odpaliłem auto, włączyłem światła ale po chwili (jakieś 15 sekund) zdechł prawy ksenon (info na BC oczywiscie sie pojawiło).

 

Wyłączyłem światła, potem je włączyłem - znowu to samo - świeci max minutę i gaśnie.

 

Co mam sprawdzić ?

który bezpiecznik odpowiada za ksenony?

 

czy jeśli zdechłaby przetwornica lub żarnik to możliwe by było , że światło przez krótki czas pracuje?

(światło żarnika ma normalny kolor)

od jakich modeli pasują przetwornice? czy od e39?

 

Jak zdiagnozować usterką?

 

 

 

pozdrawiam

 

radek

 

bardzo prosto

 

a) przekładasz żarniki miejscami - jak jest to samo patrz punkt b

b) walnięta na 99% przetwornica - BARDZO częsty przypadek e38 sprzed liftu - używka od 200 zł w góre lub nówka w serwisie za ok 1500 zł

 

przetwornica od e39 nie pasuje do e38 sprzed liftu - nie wiem jak po lifcie było

 

zacznij od zamiamy żarników , oby to tylko był sfajczony d2s,ale jak gasnie w czasie jazdy to na 99% jest przetwornica :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 tygodnie temu przerabialem to samo w e38. Tylko u mnie objaw ten wystepowal juz w ciagu 5s. od odpalenia swiatel. Skonczyl sie zarnik, wymiana na drugi zalatwila sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło samo.

Następnego dnia wszystko świeciło bez problemów, natomiast kolejnego dnia światło zrobiło się pięknie różowo-czerwone po czym po godzinie pracy umarło.f.

 

Znaczy sie będzie pewnie żarnik. Uff.

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest diagnoza.

 

podpiąłem żarnik kumpla no i świeci.

 

Wizyta w sklepie, gość mi powiedział 600 !!!!!! złoty za hella i 350 za philipsa.

 

 

Kupiłem na alledrogo za 130 PLN

 

zobaczymy co to będzie warte.

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest diagnoza.

 

podpiąłem żarnik kumpla no i świeci.

 

Wizyta w sklepie, gość mi powiedział 600 !!!!!! złoty za hella i 350 za philipsa.

 

 

Kupiłem na alledrogo za 130 PLN

 

zobaczymy co to będzie warte.

 

będzie warte tyle ile ten w sklepie :)

ja kupowałem na allegro ksenony osrama xenarc od super sprzedawcy i są ok - w serwisie są po ok 700 zł a na allegro były po 110-130

sugeruję Tobie od razu wymianę dwóch bo jeden będzie inaczej świecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenon Philips założony.

Nie obyło sie bez problemów - jakiś idiota zakładający poprzedni palnik tak go "dokręcił" że bez wyjęcia lampy się nie obyło. A lampa prawa więc zabawy troszkę było.

 

Palnik z allegro - polecam, w dodatku kolor starego i nowego jest taki sam. (możliwe że ten stary wcale nie jest taki stary :-) )

 

 

Polecam te http://www.allegro.pl/item289266793_xenon_zarowki_nowe_d2s_osram_i_philips_zarniki.html

 

od sprzedawcy ArturSzyty - dołączony paragon , towar z gwarancją.

 

dzięki za pomoc - już zaczynałem szukać przetwornicy, a obyo się tylko na palniku

 

pozdrawiam

 

radek

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.