Skocz do zawartości

Hanulec Ręczny - jak i z czego?


_miecio_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich BMkowiczów. Jestem nowym (narazie teższczęśliwym) posiadaczem BMKI. Jestem też nowy na tym forum (więc proszę o wyrozumiałość).

 

Przeszperałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, jednakże nie udało mi się znaleźć wyczerpujących i zadowalających mnie materiałów.

 

Otóż. Kupiłem sobie fajne BMW 735i rokcznik 1988.

Jak się okazało w warsztacie.. nie ma hanulca ręcznego... (sprzedający mówił, że nie działa).

 

Po odkręceniu tylnego koła, okręceniu bloczka hamulca zwykłego, i zdjęciu pokrywki od ręcznego (nie wiem jak te elementy się fachowo nazywają. bloczek odkręca się z tyłu, pokrywkę z przodu - imbusem) jest PUSTO. nic nie ma... Jak wypełnić tę próżnię? (ps. nie potrzebuję więcej powierzchni ładunkowej do przemytu).

 

Proszę o informacje, jakie dokładnie elementy są potrzebne do jego założenia? (najlepiej ze zdjęciami lub schematami/rysunkami, linkami, ponieważ chciałbym zrobić to samodzielnie bez zbędnego kilkukrotnego rozkręcania tych kół).

 

Chodzi o to, jakie elementy muszę kupić, jak one się nazywają na czym się to trzyma i jak to założyć.

 

Jeszcze raz ponawiam swoją prośbę o zdjęcia/schematy/rysunki.

 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.