Skocz do zawartości

E-34 TDS Prosze o opinie


mlody325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie prosze o opinie na temat TDS, głównie chodzi mi o najdroższe awarie silnika oraz na co zwracac uwage przy kupnie(po za rzeczami oczywistymi). Czy warto szukac czegos za 10-12tyś

I takie pytanie po za tematem czym rozni sie silnik 2.5 TDS z tym z Omegi B 2.5td?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo jest na forum o tym uzyj opcji szukaj

 

ciezko jest kupic niezajechanego tds'a te co sa u nas sprzedawane mają na kołach setki tysiecy km, oczywiscie na liczniku znacznie mniej

 

drogi jest osprzet silnika, turbina, pompa, koło dwumasowe

ten silnik w tds ma 143 km a w omedze 115km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja turbiny i pompy to standart w starszych klekotach i trzeba to doliczyc do ceny auta, bardziej obawiam sie elektroniki bo własnie ta Boscha jest piekielnie droga,

Słyszałem cos o sterowniku pompy wtryskowej coś ok 1400zł...wtrysk sterujacy 700zł...itd

W omedze jest silnik z TDS i ma 131km i 250nm, tylko nie wiem w jaki sposob jest osłabiony.

Czy jest jakis sposob zeby na 100% stwierdzic przebieg w TDS?

Co sie dzieje z tym kołem dwumasowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tds ma intercooler i inna elektronikę.

wylatane koło 2masowe bedzie powodowałe (podobnie jak wyeksploatowana popa wtryskowa) wibracje na luzie, zwłaszcza na mocno nagrzanym silniku - przy wygaszaniu silnika bedzie rugot i szarpniecie cała budą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakupie dałem pompe do regeneracji (2000)- inny samochód

poza tym koło 2 masowe jest wylatane i kwalifikuje sie do wymiany(2500), jednak (na razie) nie bede tego robił bo da sie z tym żyć, generalnie gra muzyka - nie taki diabeł straszny jak go malują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w omedze silnik jest słabszy ze względu na mniejszy dolot powietrza bo ma mniejszy filter i mniejszy interkuler no i inną turbosprężarkę

ale omęgę odradzam z tym silnikiem gdyż ze względu na ciasnotę w komorze silnika i zamontowaną mniejszą prawie o połowę niż w e34 chłodnicę silniki po prostu się grzeją co bardzo wkurza szczególnie na autostradzie i na nic się zdają trzy wentylatory i dwie pompy wody a silnik taki w dobrym stanie kosztuje nawet 8 ooo zł

no i kwestia serwisu omegę nie chcieli mi zdiagnozować ani w oplu ani w BMW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest minus choc nie dodokońca sie z tym zgadzam przeciez nie jest to robiona przekładka w szopie tylko przez fabryke i powinno wszystko grac tylko ukł chłodzenia musi byc 100% sprawny!, na plus w omedze jest wyposazenie za 12 tys masz ful wypas z ok 1995 łšcznie z webasto!

Ale nie odbiegajmy od tematu wkoncu to forum BMW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.