Skocz do zawartości

Zarejestrowanie BMW E39 ze Szwajcarii.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem. Chce zarejestrować moje niedawno nabyte auto, mam pewien jednak problem.

Oto historia auta.

Niemiec kupił auto z salonu w 1996roku jeździł nim do 2003 i "sprzedał" córce, która miała go na siebie zarejestrowanego (na niemieckich blachach) następnie wyprowadziła się do Szwajcarii i wyszła za mąż więc przerejestrowała auto w Szwajcarii na tamtejsze rejestracje (mając już obywatelstwo w Szwajcarii). Następnie jej ojciec "odkupił" od niej auto i sprzedał je mi, czyli defakto kupiłem auto od niemca ale ten nie miec nie miał przerejestrowanego tego auta na siebie, gdy ja go od niego kupowałem.

Mam niemiecki Brief (ten duży) i umowe kupna sprzedaży z niemcem, nie mam niestety tego małego "Fahrzeugschein". Z tego co słyszałem nie idzie zarejestrować auta bez tego małego świstka.

 

Czy wie ktos co mam teraz zrobic????

 

Pozdrawiam i z gór dziękuję za odpowiedzi.

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to logiczne. Ze auto kupujac od Niemca to powiniennes miec FULL PAPIREN KOMPLET. To jak bys kupil auto od POLAKA mieszkającego w Czechach. Ta sama sytuacja sie tyczy kazdego obywatela . Przede wszystkim komplet papierów z NIEMIEC bo tam auto bylo ostatnio meldowane albo jeszcze nie meldowane, inaczej sie ma sytuacje ze jeziesz do SWITZERALAND i tam robisz calosc . A poznej tablice CELNE , wymedlowanie z NIEMIEC ;ub SZWAJCARII i pozniej FINAŁ w POLSCE. Jezeli Ci czegos brakuje to szukaj po droze. .....

 

Tyle mojejk TEORII. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa powinna byc spisana z osobą ktora figuruje w szwajcarskich dokumentaxh. Jeżeli kupiłes od Niemca to masz problem z celnikami. Szwajcaria nie jest w Unii. Jesli kupiłes w Szwajcarii to nie wyjedziesz tym samochodem, dopóki nie zapłacisz ubezpieczenia i tablic wyjazdowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.