Skocz do zawartości

przygotowanie do zimy


menio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

No co Ty z tą polerką - po co pozbawiać się cennej powłoki ?

 

Możesz pożądnie wywoskować autko ale nie jakimś tam szamponem co leżał obok wosku .

Dalej sprawdź opony zimowe - i jeśli są słabe to już szukaj dziś- może być taniej .

 

Płyn chłodnica , smarowanie zamków , uszczelek , jakieś grubsze dywaniki które zniosą błoto .Od października możesz już dolewać do płynu spryskiwaczy - płyn zimowy .

Wycieraczki - jeśli rozmazują .

Filtr wewnętrzny - jeśli Ci podparowują szyby .

Skrobaczka - szczotka pod ręką .

Świece jeśli dawno nie zmieniałeś - akumulator też powinien być sprawny - bo możesz któregoś ranka nie dostać się do auta - wszystko sterowane elektrycznie a tylna kanapa nie rozkłada się . :duh:

Auto jeśli teraz słabowato zapala i pracuje na zimnym - to przy 15 stopniowym mrozie - zwykle się nie poprawia :wink:

 

Mniej więcej tyle

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważną rzeczą jest sprawdzenie oświetlenia zewnętrznego pojazdu. Jeżeli nie masz ksenonów, możesz kupić żarówki do przednich reflektorów dających więcej światła np. philips blue vison, świecą bardzo jasnym, białym światłem ( nie są to żadne pseudo ksenonowe żarówki ).

Zimą przydadzą się dobre hamulce, więc sprawdź poziom płynu hamulcowego, stan klocków i tarcz. Jeżeli to konieczne wymień. Przydaje się częściej hamulec postojowy (ręczny), więc też sprawdź jego stan.

Niezbędną rzeczą w samochodzie w czasie mrozów jest ogrzewanie, warto sprawdzić czy na pewno działa :)

Co do nie składanej kanapy to faktycznie małe nie udogodnienie, ale jeżeli masz worek na narty to problem jest mniejszy z dostaniem się do auta. Ja do swojego samochodu musiałem się dostać własnie przez bagażnik, a dokładniej przez otwór na narty... na szczęście nie miałem zalożonego rękawa i dziura była przez to troche większa, więc w samym t-shircie wśliznąlem sie do wnętrza samochodu i otworzyłem drzwi :D Na szczęscie nie były zaryglowane, a ja jestem dość szczupły :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zaopatrzyc sie w silikon do uszczelek i zanim przyjda pierwsze mrozy natrzec nim uszczelki. Uszczelki nie dostana w kosc przez zime a i wlasciciel zadowolony patrzac na sasiada, ktory suszarka probuje rozgrzac uszczelki aby dostac sie do auta :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.