Skocz do zawartości

koło-dwumasowe


Mehow

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze swoja bumą , na który na razie nie widać rozwiązania . Chodzi (chyba) o koło dwu-masowe .

Dzis odebrałem auto z warsztatu gdzie otrzymała nowe sprzęgło z dociskiem (org) i koło-dwumasowe po regeneracji . Problem w tym , że objawy jakie były takie sa i wnerwia mnie to straszliwie .

Tzn szarpanie jakie miało miejsce przy wolnym ruszaniu zniknęło no bo to za sprawą nowego sprzęgła . Ale słychać takie dzwoniące klekotanie na biegu jałowym oraz przy gaszeniu silnika . Ponadto całe auto wpada w wibracje od prędkości około 120tu na godzine i wraz ze wzrostem prędkości nabiera na sile przyczym tak od 160ciu staje sie "znośne" - i raczej nie jest to wina złego wyważenia kół bo na kierownicy nic nie czuć .

Mam jeszcze na oku wał napędowy ale ten by nie klekotał (?) ... wywazenie(?)

 

i teraz nasuwa sie pytanie czy odwalili lipe przy tej niby regeneracji koła-dwumasowego czy moze być coś innego przyczyną ?

Jakie sa wasze spostrzeżenia na ten temat ?

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może mechanik wziął kase za regeneracje koła dwumasowego a wcale nic przy nim nie robił ja tak miałem w 525 tds miałem klekotanie i walenie jak zapalałem auto i i podczas jazdy byłem u trzech mechaników podobno bardzo dobrych każdy stwierdził koło dwumasowe co się okazało miałem już lużne wisko na wentylatorze i wyrwało się 5 ząbków na pasku i jak wpadało w tą przerwe na pasku to był klekot na początek wymieniłem pasek dobrze naciągnełem i było ok .więc wybież jakiegoś dobrego mechesa bo 90% to oszuści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że koła dwu-masowe regeneruja tylko (z tego co wiem) w poznaniu . Tam też wysłałem swoje . I będąc z Trójmiasta praktycznie nie mam zadnej kontroli nad tym .

Czy moze mi ktoś potwierdzić że objawy które wyzej opisałem są wina koła dwumasowego ? Teoretycznie moge zadzwonić do firmy , w której je kupiłem ale robi mi sie niedobrze na myśl o ponownym wymontowaniu , wysyłce , kłótni , czekaniu etc .

Nie wiem co mam z tym fantem zrobić .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.