Skocz do zawartości

Końcówka tłumika.


bieniu3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chcialbym sobie zmienic koncowke tłumika bo obecnie mam brzydką szarą. Szukałem na allegro jakiejs dwururki niezawijanej do srodka o srednicy 6-7 cm. Nic jednak takiego nie znalalzlem (była jedna, ale była za długa i chamsko by wystawała daleko za zderzak). Co sadzicie wiec o takiej?

http://moto.allegro.pl/item214079468_koncowka_ulter_n2_06_podwojny_odlot_od_ss.html

 

I czy ten dyfuzor ktory tam podobno jest, zmienia faktycznie w jakis sposob dzwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wiesz sportowy tłumik to jest fajny do jazdy po miescie, a ja duzo km robie na trasie wiec cenie sobie ciszę. Chodzi mi tylko o estetyke :) Dla mnie jednak tlumiki tego typu jaki pokazales to pasuje do japońców, do BMW nie bardzo. Ale to już kwestia gustu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była już o tym dyskusja - końcówka faktycznie może zmienić brzmienie - ja szukam (ale mało intensywnie) końcówki, która by nie wystawała pół metra za zderzak (jak to zwykle bywa) - pewnie będzie trzeba obciąć oryginalną i wspawać nową.

 

Tylko zastanawiam się, czy nie lepiej poczekać aż się tłumik skończy i wstawić nowy - zamiast samej końcówki (tylko, że mój jest prawie nowy - nie wiem ile w beemkach wytrzymują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem pomiary kiedys i faktycznie trzeba zostawic tylko kawalek oryginalnej rury, z tej koncowki ktora w linku podalem tez trzeba kawalek tej rury montazowej obciac i dospawac do tlumika i bedzie OK. Co do wymiany calego tlumika to szkoda wywalac dobry, bo jezdze autem od roku, tlumika nie wymienialem i jest caly czas w dobrym stanie i ani grama rdzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest idealnie spasowany tłumik końcowy tak aby właśnie by nie wystawał i bardzo ładnie daje basem lecz nie rykiem bo do tego był dopasowany idealnie po wielu próbach tłumik środkowy lecz został wycięty katalizator co dało piękny dźwięk i przy okazji dodatkową moc choć nie wielką :D

 

pozdro.

http://img209.imageshack.us/img209/6896/index5lw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.