Skocz do zawartości

wymiana glośników


Paelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie, jestem nowym posiadaczem BMW Z3 i nowym na tym forum. Będę wymienial wszystkie glosniki. Jak zdjąć maskownice tweetrow w drzwiach , z ktorej strony podważać żeby nie narobić szkod ???

Reszta glosnikow nie stanowi problemu , chodzi mi tylko o maskownice w drzwiach.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Lepiej nie pytaj. Narobiłem sie przy tym ostro a efekt - tragedia. Załozylem zpowrotem fabryczne głosnik a Magnaty bo te kupilem po wielkich bojach oddalem do sklepu. Nie chcieli przyjac bo potraktowali je jako uzywane. Jednak wyperswadowalem sprzedawcy, ze to on dobrał te głosniki i mimo, ze dostał wszysykie informacje, wymiary, typ radia, fotografie gniadz a nawet rodzaju muzyki jaki słucham dobrał je niewłasciwie. Jedyne ograniczenie to była kwota pieniedzy w jakiej musi sie zmiescic , zreszta i to tez przekroczyl. Był to sklep internetowy w Polsce ze sprzetem caraudio.

Pokusiłem sie na wymiane, poniewaz robiłem to wielokrotnie w innych moich autach i przy stosunkowo małym nakledzie finansowym dostawlem b.dobry efekt. Roznica zawsze byla na plus. W tym przypadku totalne rozczarowanie. Mysle ze w cabrio trzeba to zlecic fachowcom. Samemu nic sie nie zrobi raczej. Zeby zagralo dobrze potrzebny jest wzmacniacz. Latem pobawie sie w to ponownie wtedy napisze.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam Wszystkich ostatnio tez przerabiałem zmianę głośników przednich , i podobnie jak u kolegów , nic to nie dało , głośniki marki Hertz , grają tak samo jak fabryczne :)... za tweetery nawet sie nie brałem , ręce opadły po samej zmianie basów .Za głośniki za oparciami nie biorę sie - polowe auta musiał bym rozebrać :) Wiatru we włosach much w zębach ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cześc, u mnie jest oryginalne nagłośnienie Harman Kardon z subwooferem między siedzeniami+radio cd Bmw Busines,gra nieżle. Ostatnio usłyszłem że lewy przedni głośnik na dole charczy przy pogłaszaniu. Pewnie sie spalił, mam pytanie czy tam jest głośnik szerokopasmowy czy tylko do niskich tonów? I czy trudno jest sie do niego dostac.Mam zamiar wymienic obydwa głośniki na http://www.allegro.pl/item380826441_jbl_gto_527_13cm_wysylka_gratis_bonusy_sklep.html , średnica pasuje tylko martwię się o głębokośc.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glosniki będą napewno pasować. Gniazda w drzwiach są dość glębokie , na pewno głębsze niż 43 mm. Myślę, że w przeciwieństwie do mnie dobrze ci doradzono i twoja praca nie pójdzie na marne. Impedancja głośników do tego wzmacniacza musi byc 2 ohmy. 4 omowych po prostu ten wzmacniacz nie rozbuja. 4 ohmy grają za cicho a przez to strasznie zniekształcają. Dostęp jest bajecznie prosty. Zrobi to każdy kto choć trochę włada śrubokrętem

Tu znajdziesz b.dokladny opis jak dostać sie do głośników

 

http://www.mz3.net/articles/065.html

Orginalnie montowane tam są głośniki średniotonowe.

Nie zapomnij włożyć w drzwi mat albo gąbek wygłuszających, skoro juz sie tam dostaniesz to warto to zrobić.

 

Powodzenia

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogu dzieki ze mi wystarcza seryjne granie, pod warunkiem ze zaden glosnik nie trzeszczy :lol: . Wiec nie mam tego problemu :mrgreen: .

 

A w Z3 to wogole moglbym nie miec radia, dzwiek silnika z podwojnym vanosem powyzej 3000 obr to najpiekniejsza muzyka . :mrgreen: Do tej pory z wlaczonym radiem jechalem raz ;).

 

pozdro

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem u szpecjalistow z Centrum Car HI-FI, ktorzy twierdza, ze jedyne rozsadne rozwiazanie, coby w tym modelu wogole gralo (cabrio generalnie sa trudne do naglosnienia, podobno :( ) to cos takiego: http://www.centrumcarhifi.pl/montaz_opis.php?id=96

tracimy oczywiscie jedyne kieszenie w drzwiach gdzie mozna cos trzymac, ale cos za cos, sam sie nad tym zastanawiam, czyli przynajmniej 13-ki w dobrze wygluszonych drzwiach+nowe tweetery+wzmacniacz+wymiana niestety tego Bussines CD (i tak caly czas przeskakuje na wybojach :evil: ) na jakiegos Clariona przynajmniej, tylko, ze koszt to przynajmniej 4-5K, znacie jakis inny dobry warsztat CarAudio w Wawie, coby przynajmniej porwnac oferty :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wymieniłem głośniki z przodu na dole na JBL z całym pasmem i porażka, muszą być niskotonowe teraz włoże JBL niskotonowe i zobaczę czy będzie lepiej grać. Wymieniłem radio Bussines Cd na wyższej klasy Pionnera MP3 i jest dużo lepiej, Pionek ma lepszą końcówkę mocy.Teraz myslę o wzmacniaczu i tubie lub skrzyni w bagażniku ale nie wiem czy w cabrio ma to sens
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem firmowe przednie dolne i gorne na Hertz'e i radio na Alpine i jest duzo lepiej (oczywiscie trzeba odlaczyc tylne, majace charakterystyke sluchawki telefonicznej;) zrobili mi to w Bemocarze (www.bemocar.pl) i jestem zadowolony, oczywiscie lepiej byloby je wlozyc w drzwi, ale wtedy tracimy kieszenie :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.