Skocz do zawartości

ABS i ASC


dddpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem w deszczu i zapaliły mi się kontrolki ABS i ASC. Co mogło się uszkodzić? Gdzie szukać?

Tydzień temu byłem na kompie i przy okazji wykazało błąd ABS ale hamulce były oki i kontrolki sie nie paliły to się nie przejmowałem. elektryk powiedział ze ten błąd był spowodowany tym że miałem rozładowany akumulator. Zastanawiam sie czy to juz w tedy był początek problemu.

Zauważyłem że czasmi kontrolki gasną ale zachwilę znowu świecą. Mam wrazenie ze gdy kontrolki się pala to auto gożej przyspiesza.

Pedał nie jest twardy jest miekki a po dłuższym trzymaniu delikatnie uchodzi do dołu.

Gdy wchodzę ostro w zakręt to slyszę w lewym przednim kole jakis krótkotrwały szum. Czy to moze być zwrotnica padajacąca? Szum , takie ocieranie słuchać tylko przy skręcie i mocnym przechyleniu auta . Zawieszenie kompletne wymienione.

Proszę o porady . Co raz wiecej problemów przyspaża mi to auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ABS/ASC to ja miałem uszkodzony czujnik w przednim lewym kole.To wyszło na kompie.Przy rozbiórce okazało sie,ze ktos obcia wtyczki przy czujniku i polutował kable i moduł ABS padał wiec wymieniłem wszystko jak leci i problemy sie skonczyły.Ciekawostka jest to,ze dokładne umycie kół i zacisków hamulcowych spowodowało,ze kontrolka ABS/ASC wyłaczyła sie i przez dwa tyg. miałem spokój.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skręcie w prawo (ostro) to słyszę takie obcieranie w przednim lewym kole. czy to może być przycierajace się łożysko? Jeżeli wymieniać to razem z piasto? Czy są jakieś wskazówki do wymiany na co zwrócic uwagę?

Na allegro znalazłem piastę z łozyskiem firmy MEYLE GERMANY

http://moto.allegro.pl/item205577174_lozysko_bmw_5_e39_520_525_525_535_przod_germany.html

czy warto to kupić ?

Jak sie upewnić że to łozysko w piaście?

Czy łatwo jest to piastę wymienić?

Proszę o poradę i wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z ABS i ASC to w moim przypadku płyn do mycia silników + dokładna higiena z kanału załatwiła sprawe;-) gdzieś słyszałem że czujniki to nic innego tylko magnesy czasem zasyfią się i wystarczy przeczyścić bynajmniej u mnie zadziałało... czasami się zaświecał abs z asc a po dokładnym umyciu kół problem znikł jak narazie około 4miesięcy spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z kontrolkami ABS/ASC znowu się pojawił. Wcześniej sam się rozwiązał . Dzisiaj wyjechałem autem z garażu po tygodniowym postoju i widzę że palą się te kontrolki oraz zapaliła się kontrolka od inspekcji. CZy zapalenie sie tych kontrolek może być jakoś powiązane z inspekcją.

Podejrzewam że może padał wcześniej a teraz już padł sterownik lub pompa ABS i może być to spowodowane tym że wcześniejszy właściciel nie wymieniał płynu hamulcowego tylko kasował inspekcję.

Od czego zacząć poszukiwania awarii?

Postaram się wszystko przeczyścić strumieniem wody no i wymienię płyn hamulcowy(inspekcja)

Jaki płyn polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kontrolkami ABS/ASC znowu się pojawił. Wcześniej sam się rozwiązał . Dzisiaj wyjechałem autem z garażu po tygodniowym postoju i widzę że palą się te kontrolki oraz zapaliła się kontrolka od inspekcji. CZy zapalenie sie tych kontrolek może być jakoś powiązane z inspekcją.

Podejrzewam że może padał wcześniej a teraz już padł sterownik lub pompa ABS i może być to spowodowane tym że wcześniejszy właściciel nie wymieniał płynu hamulcowego tylko kasował inspekcję.

Od czego zacząć poszukiwania awarii?

Postaram się wszystko przeczyścić strumieniem wody no i wymienię płyn hamulcowy(inspekcja)

Jaki płyn polecacie?

 

NIE ma jedno nic wspólnego z drugim tzn. inspekcja to przegląd jeżeli masz to co masz i na kompie wychodzi błd 112 to masz mał pompę abs do wymiany pewnie 01 :mad2: 1300 nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.