Skocz do zawartości

Koledzy doradźcie!!! E 46


prezesino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problemik:) chce zakupic BMW E46 zdecydowałem się raczej na którąś wersje z silnikiem diesla. Chciałbym się dowiedzieć o "bolączkach" tego modelu jak i ewentualnych "ordadzeniach" np wersji z automatem (np z OPLI VECTRA tylko 2.2DTI z automatem gniły chlodnice i padała skrzynia) czy w jakimś modelu BMW tez występują jakies niedoróbki czy poprostu wady na co trzeba zwracac uwage:) poprostu po zakupie rok temu OPELKA wole popytac:) dzięki wielkie za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e46 z 2001 rok z silnikiem 2.0d o mocy 136 km. Przebiego to 125 000km. z czego ja zrobilem 100 000. Do auta jeszcze nic niedokladalem poza 4 amortyzatorami ale to chyba normalne po naszych drogach, oraz zakupilem sprzeglo jednak jeszcze go nie wymienilem (kupilem na zapas bo czuje ze niedlugo sie skonczy). Jesli chodzi o jakies wady ktore zauwazylem to przy przyspieszaniu mam jakies dziwne wahania mocy, trzymam caly czas gaz do spodu a auto ma raz wiecej raz mniej mocy, nie wiem czym to jest spowodowane ale problem jest od poczatku jak tylko auto zakupilem. Jak dla mnie wiecej wad auto nie posiada :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uwazac przy zakupie. Wszystko zalezy kto i jak jezdził. Ja swojej szukalem ponad 2 miesiace. Ogladałem nawet taka co miała ksiazke serwisowa z udokumentowanym przebiegiem 210 tys km ale po stanie silnika oraz łysej kierownicy na ktorej była specjalnie zalozona gumowa obwódka wygladala na ponad 400 i pewnie tyle miała. Dobry tekst to ze dziadek w niemczech jezdzil (tam w niemczech to chyba same dziadki :P). Kumpel ma ten sam model i juz 300tys km przekroczył i brak wiekszego wkładu. Ja w swoim mam problem tyko z kontrolka od pp poszla mata pod siedzeniem ( standard w bmw) oraz z chłodnica bo wydaje mi sie ze gdzies płyn ucieka. Generalnie kazde auto to skarbonka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uwazac przy zakupie. Wszystko zalezy kto i jak jezdził. Ja swojej szukalem ponad 2 miesiace. Ogladałem nawet taka co miała ksiazke serwisowa z udokumentowanym przebiegiem 210 tys km ale po stanie silnika oraz łysej kierownicy na ktorej była specjalnie zalozona gumowa obwódka wygladala na ponad 400 i pewnie tyle miała. Dobry tekst to ze dziadek w niemczech jezdzil (tam w niemczech to chyba same dziadki :P). Kumpel ma ten sam model i juz 300tys km przekroczył i brak wiekszego wkładu. Ja w swoim mam problem tyko z kontrolka od pp poszla mata pod siedzeniem ( standard w bmw) oraz z chłodnica bo wydaje mi sie ze gdzies płyn ucieka. Generalnie kazde auto to skarbonka.

z przebiegiem i teksatami to wiem o co chodzi:) bo nazachodzie diesli nie kupuje sie po to by staly:) mi wlasnie chodzi o ty czy nie ma jakis ukrytych wad:) jak wczesniej pisalem o opelku wtedy najdrozsza wersja a wada ze skrzynia i chlodnica....dlatego wole popytac uzytkownikow co i jak a BMW jeszcze nie mialem:) dzieki wielkie za reakcje na moje pytanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markiew czepiasz się kierownicy? moja po 128tkm była wytarta strasznie choć auto miałem prawie od nowości. Z tym wycieraniem kierownicy w E46 jest troche dziwnie bo wycierają się szybko(przynajmniej u mnie). Zalezy to moze od spososobu trzymania i kierowania autem. Z tą wytartą kierownicą bym tak nie patrzył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 320d (136 KM) czyli M47 z początków produkcji zdarzało się że padały pompy wtryskowe i przepływki. W tych późniejszych e46 już z silnikami M47N (150KM) czyli już po lifcie, pierwsze egzemplarze mogły mieć wadliwe turbiny i na to trzeba zwracać uwagę, gdzieś na forum coś było o tym.

 

Poza tym nie żałować na porządne sprawdzenie auta i podłączenie pod kompa.

 

Powodzenia :!:

 

@ Dee_Jay diagnozowałeś przepływomierz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.