Skocz do zawartości

M40 rorzad awaria dziwna sprawa POMOCY


ircowiec

Rekomendowane odpowiedzi

przegladalem forum ale nie znalazlem nic na moj temt a mianowice jest tak

mam E36 91r silnik M40 kupilem ja rok temu i po kupnie normalnu zabiek czyli wymiana rorzadu filtrow oleju itd przez ten rok zrobilem moze 15tys km po 10km znow filtry oleje itd autko pomimo ze ma na liczniku 330 tys spisywalo sie elegancko zadnych wyciekow oleju nie brala rozbedzala sie do 200km/h dodam jeszcze ze utko jezdzi na LPG no i sie zaczyna pewnego dnia na osiedlowiej drodze jechalem moze 25 30km/h auto zgaslo prubujac je odpalic na biegu z toczacego sie jeszcze auta nic nie wyszlo wiec zatrzymalem sie i prubuje z kluczyka ale tylko taki sfist gwiazd jak by szczelil rozrusznik i krecil sie bardzo szybko bez oporow no to prubyje na popych jeszcze raz lipa ale otwieram maske kumplowi kaze krecic a rozrusznik kreci silnikiem i to ladnie sfist gwizd oczywiscie dalej jest i auto nie daje zadnego odzewu wiec pierwsze co mi wpadlo do glowy to rorzad po scholowaniu autka rozkrecilem gorna czesc pokrywy z rorzadu okazuje sie pasek caly i napiety ALE zabki sa na szpic zdarte reszty z powodu braku czasu nie rozebralem jeszcze moze ktos domysla sie co moglo sie stac i jaka byla tego przyczyna ???

nastepna sprawa licze sie z uszkodzona glowica i jezeli tak bedzie nie mam zamiaru remontowac tego silnika mam zamiar wsadzic 1,6 lub 1,8 M43 i miec problem z rorzadem z glowy tylko nastepne pytanie co musze na 100% wymienic wraz z silnikiem a chodzi mi o koszta brak kasy czy wystarczy ze wsadze next silnik i bedzie git ???

No chyba ze nic powaznego sie nie stalo ale znajac moje szczescie nie ma takiej mozliwosci

Nastepne pytani przy kupnie next silnika chcial bym sie dowiedziec jego rok pro a sprzedajcemu niema co wierzyc na forum wyczytalem juz ze gdzie odczytac pojemnosc model ale do rocznika nie doszlem np nr silnika 164E102167359 i wszystko co z tego wyczytalem to za pojemnosc 1,6 i silnik m40 i to wszystko

Bardzo prosze o konkretna pomoc nie o domysly i zgadywanie z gory wszystkim dziekuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do problemow z paskiem to nie dziwne ze ci sie rozrzad rozsypal...NIE WOLNO ZAPALAC SAMOCHODU Z PASKIEM ROZRZADU NA TZW PYCH :duh: :mad2: ...teraz wiesz dlaczego nie wolno??jezeli masz pasek napiety to moze urwal sie walek rozrzadu i dlatego jest napiety....a co do reszty pytan to musisz jeszcze pytac.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowiadam

:(

 

Masz kolizje tlokow z zaworami!Jak duza,nie wiem,w kazdym badz razie glowica do roboty!

Wiem,ze to trudno wyczuc ,ale niepotrzebnie probowales go uruchomic!

Zabki Ci wycielo na pasku wskutek proby uruchomienia.Ale tak zawsze jest.Wspolczuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowiadam

:(

 

Masz kolizje tlokow z zaworami!Jak duza,nie wiem,w kazdym badz razie glowica do roboty!

Wiem,ze to trudno wyczuc ,ale niepotrzebnie probowales go uruchomic!

Zabki Ci wycielo na pasku wskutek proby uruchomienia.Ale tak zawsze jest.Wspolczuje.

pozdrawiam

 

99% ludzi prubowalo by odpalic tym bardziej nie stalo sie to przy ruszaniu z piskiem opon czy przy robieniu baczkow ktore tez zdazylo mi sie robic :duh: tylko poprostu zgaslo a dzwiek jaki odawal jak by rozrusznik padl dlatego tez ta pruba byla zdaje sobie sprawe z konsekfencji tego wypadku i dlatego mysle nad wymiana silnika na m43 by uniknac tego w przyslosci tylko niewiem co jeszcze bede musial miec oprucz silnika by to odpalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeciez napisalem,ze tak zawsze jest :)

To ciezko wyczuc.Ja tak zrobilem w golfie i to na postoju!

Zgasl i chcialem odpalic.Skutek dokladnie taki sam jak u Ciebie :mad2:

M 43 ,to jest to!!Bedzie pasowal do skrzyni ,ale pare rzeczy trzeba zmienic.Z tego co wiem ,to przeplywke i krokowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.