Skocz do zawartości

[ E30 ] 325 - zasilanie motronica - gdzie jest ?


xixek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

pytanie jak w temacie. Do tego jakby mi ktoś powiedział gdzie znajdę główne bezpieczniki (przekaźniki już namierzyłem) zasilające komputer to będę wdzięczny. Ze schematu wywnioskowałem że są 2 - jeden na zielonym przewodzie a drugi na czerwonym. Żadnego nie znalazłem a któryś mi prawdopodobnie "iskrzy".

 

dzięki! pozdrawiam - Kris

E39 540i touring jeszcze bardziej czarrrnaaa :twisted:

E30 325i touring diabelnie czarna (była!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. ponieważ nikt nie odpisał więc sądzę że nikt nie wie. więc ja napiszę 'dla potomnych':

 

motronic (znaczy się komputer) jest zasilany z 2 miejsc. jedno (zielony przewód) idzie ze stacyjki, przez główny przekaźnik (ten niedaleko przepływomierza pod maską) i do nóżki 37 o ile się nie mylę. Tam będzie się waliło jak przekaźnik będzie się kleił albo przerywał.

Drugi plus to nóżka 18. Dochodzi bezpośrednio z akumulatora (czerwony). Przy czym kable pod maską są dość dziwnie przepuszczone, bo z tego co zauważyłem lecą prawie dookoła silnika.

Jak nam auto przerywa, przekaźnik i bezpieczniki są ok to jest to albo masa pod spodem auta (miska - nadwozie) albo któryś z tych plusów właśnie.

 

pozdrawiam - Kris

 

ps. ja jestem w trakcie testów właśnie po wymianie masy...

E39 540i touring jeszcze bardziej czarrrnaaa :twisted:

E30 325i touring diabelnie czarna (była!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.