Skocz do zawartości

[Elektronika] Problem z wyświetlaczem pod zegarami


Radoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od niedawna jestem posiadaczem X5 z 2003r.

Zakupiłem ten samochodzik z niewielkim defektem, a mianowicie:

w wyświetlaczu pod zegarami (tym od przebiegu i komunikatów o błędach) tak jakby nie świeciły się niektóre fragmenty. Trudno jest przczytać choćby nawet przebieg nie mówiąc juz o treści komunikatu :(

Czy ktoś z grupowiczów spotkał się z tym problemem i jak sobie można z tym radzić. Mogę kupić taki licznik i go wymienić ale nie wiem czy to jest problem licznika i czy nie wydam ładnej sumki niepotrzebnie. Mogę oczywiście jechać do serwisu ale wiadomo o co chodzi. Wymienią zegary za 1000euro.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem niedoświetlenia wszystkich pixeli w wyświetlaczach BMW tkwi w taśmie łączącej. Było już o tym na forum. W chwili obecnej są już firmy , które specjalizują się w "regenerowaniu" i to praktycznie na miejscu. Między innymi ogłaszają się na Allegro jak i mają swoje strony. Wrzuć na wyszukiwarkę "naprawa wyświetlacza BMW" i na pewno wyskoczy parę linków. Jak kojarzę jedna nawet jest w okolicach Warszawy podajże Radzymina (Wólka Radzymińska) ale dokładnie sprawdź bo niektórzy partolą robotę , a potem wyświetlacz do wyrzucenia. Koszt w zależności od 50zł do 200zł. SAM NIC NIE KOMBINUJ. Pozdrawiam. :handshake:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to znalazłem, zrób zdjęcie i wyślij mail'em dostaniesz odpowiedź czy da radę naprawić (u mnie padł wyświetlacz położenia skrzyni i niestety umarł)

1)http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/meljey/lcdprob1.htm

patrz strona 2

2)http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=182389714

3)http://www.c-tronic.pl/liczniki.htm

4)http://www.autosc.ircd.pl/oferta.html

 

szukajcie , a znajdziecie. Myśle , że warto spróbować niż wywalić 1000Euro.

 

o znalazłem Nieporęt Wólka Radzymińska ( wejdź w galerię, robią cuda)

 

http://www.naprawawyswietlaczy.pl/?s=kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fomicz teraz to się czepiasz.Patrząc co się dzieje w Polsce to podaj mnie do sądu jest to w modzie :mrgreen:

cenę podałem informacyjnie z Allegro, każdy wie , że koszty są obliczone na podstawie zakresu pracy, jaki model itp. Jeżeli nawet biorą 300zł to w porównaniu z tym co podał Radoo 1000Euro to pikuś. Nie sądzisz. Nikt Tobie tego nie zrobi za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fomicz teraz to się czepiasz.Patrząc co się dzieje w Polsce to podaj mnie do sądu jest to w modzie :mrgreen:

cenę podałem informacyjnie z Allegro, każdy wie , że koszty są obliczone na podstawie zakresu pracy, jaki model itp. Jeżeli nawet biorą 300zł to w porównaniu z tym co podał Radoo 1000Euro to pikuś. Nie sądzisz. Nikt Tobie tego nie zrobi za darmo.

 

Oczywiście, że nikt nie zrobi za darmo i nie na to liczyłem. Chodzi mi tylko by naprawa była skuteczna. :)

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fomicz teraz to się czepiasz.

Ja? Myslalem, ze masz gdzies warsztat, ktory to zrobi w cenie nizszej niz 300

 

Jeżeli nawet biorą 300zł to w porównaniu z tym co podał Radoo 1000Euro to pikuś. Nie sądzisz. Nikt Tobie tego nie zrobi za darmo.

A kto mowil o darmowym wykonaniu? Za darmo to mozna sprobowac samemu a pozniej kupic drugie zegary ;)

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mowil o darmowym wykonaniu? Za darmo to mozna sprobowac samemu a pozniej kupic drugie zegary ;)

 

O właśnie, trafaiają mi się zegary za 350zł. Nie wiem czy nie spróbować ich kupić.

Człowiek w Nieporęcie powiedział ze naprawa potrwa 5h i nie pracują w sobotę.

Troche to komplikuje sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, albo kupisz identyczne zegary z Twojego BMW ale i tak zostaje przebieg itp., albo kupujesz zegary diesla i musisz je zaprogramować pod swój model, a robi to jak się nie mylę tylko Servis i też za nie małe pieniądze. W liczniku masz bardzo dużo informacji ważnych dla samochodu. Przykro mi kolego to BMW. Ups przepraszam bez przykro TO BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, albo kupisz identyczne zegary z Twojego BMW ale i tak zostaje przebieg itp., albo kupujesz zegary diesla i musisz je zaprogramować pod swój model, a robi to jak się nie mylę tylko Servis i też za nie małe pieniądze. W liczniku masz bardzo dużo informacji ważnych dla samochodu. Przykro mi kolego to BMW. Ups przepraszam bez przykro TO BMW.

 

No tak,

To już moje trzecie BMW (E34, E39, E53) więc coś na ich temat wiem (ale jak widac nie wszystko). Ostatnio miałem S60 ale otrzepałem juz popiół z kolan :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy zaprogramowanie zegarów? Myślałem że wymienia się licznik i wszystko działa.

Generalnie wszystko dziala bo ja podmienilem licznik, oczywiscie musi byc identyczny z posiadanym.

 

1.Licznik pokazuje dane z samochodu z ktorego zostal wymontowany i jego przebieg!

2.Ja mam automat a licznik jest od manuala i mimo, ze ma sprawny wyswietlacz od skrzyni biegow (w testach sie swieci) to... nic nie pokazuje.

 

Najlepiej chyba zrobic taki myk:

1.kupic inne zegary

2.podjechac do serwisu, ktory jest w stanie zaprogramowac zegary a tam zgrac eprom ze stareych zegarow, wyjac stare wlozyc nowe i wgrac eprom do nowych zegarow.

Niestety nie wiem gdzie taki serwis poza ASO znalezc. Z tego co widzialem na demowce to program BMWScan136 ma taka opcje do modulu IKE - Instrument Cluster Elektronic (czyta eprom, zapisuje d pliku, czyta z pliku i zapisuje d zegarow!).

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie chłopcy na całego :) W E39 E38 E46 X3 X5 itp. w licznikach jest cały komputer nadzorujący pracę wszystkich modułów i trzeba go zaprogramować pod samochód (konfiguracja wyposażenia, przebieg itd.) Jest praktycznie niemożliwe znalezienie licznika z dokładnie tego samego samochodu i wyposażenia, a i tak nie będzie się zgadzał VIN w komputerze. Zaprogramować może każdy dobry mechanik od BMW, który ma odpowiedni komputer ("dobry" komputer, nie typu CarSoft itp. ...)

W E34 E32 itp. można przełożyć liczniki bez większych problemów, ale i tak trzeba go dobrze spasować, bo było ich parę typów ...

 

Założenie nowego licznika z zaprogramowaniem, to nie 1000eur, tylko ok. 1800-3000zł. w zależności od modelu, rocznika itd. ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.