Skocz do zawartości

318is Duże spalanie Jaka przyczyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja E 36 318is coupe, zaczęła dużo palić i strasznie wali w środku benzyną i kopci z wydechu nawet jak jest rozgrzana.

Pali około 13 w mieście :(

Jaka może być przyczyna?? Słyszałem coś o sondzie lambda ale za bardzo się na tym nie znam, podobno można jechać na komputer który może wykazać usterke.

Gdzie w Łodzi mogę skorzystać z takiej usługi???

 

 

Dzieki za Pomoc i POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi na ul Kolumny 105b, za Carefour'em po prawej stronie, masz zaklad ktory profi naprawia wydechy. Ja mialem malą nieszczelnosc na spawie przy lambdzie i dokladnie takie objawy. Zadzwon, podjedz, wszystko ci sprawdza ;)
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem taki sam problem. Śmiedziało w aucie niemiłosiernie palił jak smok i okazało się że przetarła się rurka taka o ----> http://img403.imageshack.us/img403/4536/21835278na6.jpg

Wymieniłem ją i wszystko wróciło do normy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja E 36 318is coupe, zaczęła dużo palić i strasznie wali w środku benzyną i kopci z wydechu nawet jak jest rozgrzana.

To są typowe objawy uszkodzonej sondy lambda. Zamiast jeździć po kompach kup nową sondę i problem zniknie. Możesz ją także na próbę odłączyć. Końcówka znajduje się w komorze silnika, a wygląda tak:

http://img520.imageshack.us/img520/3567/koncowkasq2.jpg

 

Po odłączeniu zobacz czy jest jakaś różnica w pracy silnika, jak przyśpieszenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1.8 is tez zaczeła duzo palić w miescie 15 l a w trasie nie chce zejsc ponizej 11l i obroty na luzie strasznie faluja od 1200 do 400 obrotów czy to ewidentna wina sondy ???

Możesz sprawdzić sondę. Jest sporo objawów uszkodzonej sondy, w tym falowanie obrotów, ale może to być także przepływomierz. Odepnij go i zobacz czy auto inaczej pracuje. U mnie jak go odepnę to silnik chilweczkę kuleje i zaraz gaśnie. Znaczy, że działa. Jak nie będzie żadnej reakcji, to może to oznaczać, że jest niesprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy w Łodzi na św. Teresy zajmują się takimi rzeczami???

 

dzieki za pomoc

 

 

Zajumują sie wszystkim ;) Dzisiaj akurat byłem i pytałem o wymiane kilku zimeringów. Warto podjechac bo goscie sa podobno najlepsi w Łodzi od BMek ;)

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.