Skocz do zawartości

Felgi 18 do e46 - jakie ET i jaka szerokość ?


graford

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam E46 330Xi, chcę zmienić felgi 17 na 18....znalazłem na allegro np coś takiego: http://www.allegro.pl/item166607997_nowe_bmw_1_i_3_8_5x18_5x120_zimowa_cena_.html

 

Fabrycznie w katalogu BMW poleca 18" 8J na przód, 8,5J na tył, opony 225/40 i 255/35. Na wymienionej aukcji sa felgi 8,5J na tył i przód, z ET37. Podobno są dedykowane do e46, ale moim zdaniem są raczej do e60, u mnie będą chyba obcierać, poza tym jakie opony do tego?

Dodam, że nie jest to pierwsza oferta, z którą się spotykam, czyli 4szt 18 8,5J do e46.

 

Proszę o pomoc, bo już się pogubiłem z tymi wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejda,

opona na to - najlepiej 225/40

 

zastanowilbym sie dwa razy zanim bym je kupil - to sa podrobki i nie wiadomo jak jest z ich jakoscia .. a przy 18" niestety jakosc felgi ma ogromne znaczenie

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociazby stad ze sa to felgi od nowej M5 ktora ma zdecydowanie inne ET niz to podane na aukcji,

 

poza tym nikt ci nie sprzeda nowych orginalnych felg za taka kase ..

 

orginaly powinny miec powybijane od spodu oznaczenia

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo fakt....

 

czy jest sens wsadzać 18 zamiast 17? może sobie lepiej odpuścić...

 

na to pytanie musisz sobie odpowiedziec juz sam .. dla jednego 16" to max co mozna zalozyc, dla innego 18" to minimum jesli chodzi o wielkosc felgi ...

 

ja w E36 mam 18" i nie narzekam .. napewno bym nie zamienil na standardowe 17" (chyba ze szerokie z fajnie dobranymi ET - czyli felga na zewnatrz a opona wewnatrz nadkola) ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo budująca odpowiedz :) , a już myślałem, że jestem odmieńcem...bo z tego co czytam na forum, to większość proponuje góra 16, a BMW chyba pomylili z Citroenem, brakuje komfortu...skaczą w koleinach....zawieszenie się zużywa....normalnie emeryci !!

 

http://www.allegro.pl/item166630790_18_bmw_3_m_optic.html

 

a co sądzisz o tych? to powinny być chyba oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.