Skocz do zawartości

sama przyspiesza...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam e-36 1,6 bez instalacji gazowej mam z nią taki problem a mianowicie:

podczas jazdy sama sobie dodaj gazu po chwili przestaje obroty skacza od 1000 do 3000 tys lub caly czas trzyma na 2500tys ale tylko wtedy kiedy jest goraca na zimnym silniku nie ma tych objawow niekiedy nie ma mocy np na drugim biegu tak jak by nie dochodzilo paliwo ale po chwili jest dobrze...na jałowym faluja ale zawsze powyzej 1000 obr..

jezeli macie podobne objawy ..bardzo prosze o kontakt lub porade co robic ..aha sonda lambda nowa...,krokowy czyszczony....

Opublikowano
:search: zagladales do filtra powietrza?? a moze przeplywomierz?? moze sparciala guma miedzy kolektorem a obudowa filtra powietrza i lapie lewe poweitrze??
Opublikowano
  • Autor

witam ..dwa przeplywomierze podmieniane, dwa czujniki polozenia przepustnicy podmieniane,krokowy podmieniany ..nadal to samo ..

jak sprawdzic gume dochodzaca do przepustnicy i uszczelke pod kolektorem..?

Opublikowano
  • Autor
hmm no pompe to raczej wykluczam bo te objawy wystepuja jak jest rozgrzany a jak by byla pompa walnieta to chyba caly czas by sie to dzialo.? a co do czujnika temperatury to wlasnie nie wiem czy ma on cos z obrotami wspolnego..? ale moze sie myle...
Opublikowano

co do pompy to niezupełnie jest tak jak mówisz. musisz sprawdzić ciśnienie jakie podaje.

czujnik temperatury cieczy chłodzącej (a wydaje mi się ze istnieje taki w twoim silniku) ma wpływ na obroty silnika.

 

proponuję zyczliwie jednak użyć wyszukiwarki :wink: , wiem że te tematy zostały już omówione szczegółowo. chyba nie ma sensu przepisywać. jeśli pojawią się konkretne pytania, chętnie pomogę.

pozdr

Opublikowano
Ja bym na twoim miejscu sprawdzil linke od gazu mialem pancerz poniszczony zaraz przy silniku i jaja byly podobne jak sie zagrzala nie wiem czemu.Zmienilem linke i wszystko ok.A przez to zacinanie dodawanie gazu to w zimie na słupie sie zatrzymalem
Opublikowano
  • Autor

dzieki koledzy sprawdze linke,czujnik temp.i to ciśnienie z pompy paliwa

napisze jakie rezultaty ..pozdr.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.