Skocz do zawartości

Navi do BMW E65/E66 - kto potrafi uruchomić?


patrykarp2

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadam NAVI do nowej 7 (e65, e66) tj:

 

- wyświetlacz 8,8" nr bmw 65 82 6 923 038

- czytnik CD nr bmw 65 90 6 922 642

- CD (BMW ASK-CD) nr bmw 65 12 6 947 711

- tuner FM 65 12 6 922 680

- wzmacniacz antenowy 6 903 459

- wzmacniacz audio 65 12 06 920 461

 

niestety ktoś pocioł wiązki zaraz za kostkami i pewnie by nie było problemu z połączeniem tego bo nawet znalazłem w WDS-ie schematy elektryczne tych wiązek ale tam są światłowody które też są pocięte

 

można kupić całą wiązkę z demontażu za około 2000 zł

 

ale wolał bym nie inwestować nie mając pewności czy uda mi się to uruchomić

 

moje pytanie:

 

czy ktoś z was miał już styczność z takim sprzętem?

co ewentualnie potrzebuje do tego zestawu żeby uruchomić go poza samochodem (lub w innym np e46 - pomijając to że monitor trzeba gdzieś upchnąć)

jak rozwiązać problem z klawiszami bo ekran nie jest dotykowy - gdzie są wogóle w e65 przyciski od niej w kierownicy???

mam też klawiaturkę tą wysówaną koło CD ale to jest raczej od telefonu??? i modół telefonu też na światłowodach SIMENS BIT II

 

A może podjoł by się ktoś z was uruchomienia tego zestawu???

 

za wszystkie opinie na temat z góry dziękuję

pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak....

 

czyli kolejny element brakujący do mojego zestawu

W 7-ce i-drive jest zawsze, więc nic nie potrzeba dokupywać ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.z tego co sie orientuje to bedziesz mial duzy problem z uruchomieniem nawet kompletnej navi.ma ona przypisane numery nadwozia w kazdej czesci i jezeli nie jest ona z twojego auta to bedzie sie "gryzla" z twoimi numerami nadwozia.kupilem zmieniarke dvd z wiazka (miala byc nowa).po podlaczeniu okazalo sie ze byla juz podlaczana i przypisana do jakiegos auta.moj samochod mimo prob dopisania do wyposazenia,caly czas odrzucal ja jako uszkodzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam.z tego co sie orientuje to bedziesz mial duzy problem z uruchomieniem nawet kompletnej navi.ma ona przypisane numery nadwozia w kazdej czesci i jezeli nie jest ona z twojego auta to bedzie sie "gryzla" z twoimi numerami nadwozia.kupilem zmieniarke dvd z wiazka (miala byc nowa).po podlaczeniu okazalo sie ze byla juz podlaczana i przypisana do jakiegos auta.moj samochod mimo prob dopisania do wyposazenia,caly czas odrzucal ja jako uszkodzona.

 

 

masz rację że wszystkie elementy mają zakodowany vin

w moim komplecie wszystko jest z jednego auta oprócz i-driva (dokupiłem już go)

udało mi się odpalić częściowo ten sprzę tzn monitor, tuner radiowy (gra bez zarzutu wybiera stacje itp) CD też odtważa, ale konroler (podpięty jest do monitora poprzez CAN) nie chce już chodzić i nie wiem czy jest to przyczyna nie zsynchronizowania z resztą czy po prostu sam CAN nie działa bez np DME albo licznika

 

czy z tą zmieniarką jeździłeś do ASO? czy masz kogoś kto ma GT1

może po prostu jest rzeczywiście uszkodzona (albo coś ze światłowodem ma jakieś tłumienie bo gdyby były zamienione parami albo uszkodzone wogóle byś nie włączył systemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.