Skocz do zawartości

tuleja tył sedan


pstrag21

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ile moze kosztowac wymiana tuleji tej pod drzwiami tylnymi z dwóch stron ? i czy jest cięzko samemu to zrobic i czy trzeba wachacz wyciagac ?

 

Ja wymieniałem te tuleje po bliskim spotkaniu z krawężnikiem :mad2: Za zamienniki zapłaciłem 60zł sztuka a robocizna kosztowała mnie 180zł. Wymiana jest skomplikowana bo trzeba rozpinać amortyzator i wahacz więc nie radziłbym Ci robic tego samemu.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ile moze kosztowac wymiana tuleji tej pod drzwiami tylnymi z dwóch stron ? i czy jest cięzko samemu to zrobic i czy trzeba wachacz wyciagac ?

 

Ja wymieniałem te tuleje po bliskim spotkaniu z krawężnikiem :mad2: Za zamienniki zapłaciłem 60zł sztuka a robocizna kosztowała mnie 180zł. Wymiana jest skomplikowana bo trzeba rozpinać amortyzator i wahacz więc nie radziłbym Ci robic tego samemu.

 

Dosc dziwne to co piszesz. Po pierwsze u mnie ORYGINAŁ w BMW kosztuje 39zł wiec nie wiem jakie cudo kupiles albo poprostu slono przeplaciles. Po drugie jak pierwszy raz wymienialem to zaplacilem za wymiane 70zł. Po trzecie wymiana jest prosta jak sie ma narzedzia. NIGDY nie trzeba przy tym rozpinac amora. W tej chwili wymieniam to sam i zajmuje mi to okolo godziny na kanale.

Poprostu na kanale odkracasz mocowanie tuleji od podwozia, podnosisz kolo na lewarku tak zeby tuleja odeszla od podwozia, wysiskasz tuleje (ja to robie duzym imadlem) i wprasowywujesz nowa. Opuszczasz kolo i przykrecasz mocowanie do podwozia.

 

Wszystko jest w watku ktory podalem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wektor może ma racje bo ja to robiłem w serwisie fiata i ściągnęli ze mnie kupę forsy(z resztą bardzo się z tym męczyli). Co do ceny części oryginalnych to nie mam pojęcia bo w Radomiu nie ma serwisu BMW. Ale serio musięli wypinać amortyzator.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.