Skocz do zawartości

Jakie amortyzatory lepsze do miejskiej jazdy?


jtd

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdze glownie po miescie, gdzie sa dziurawe ulice. Musze z przodu wymienic amorki na nowe i teraz mam pytanie ktore.. Bilsteiny b4 czy Sasch ?

Nie jezdzy sportowo, normalna jazda, chodzi mi glownie o komfort, zeby bardzo dobrze tlumily dziury i inne nierownosci naszych ulic.. To ktore wziasc amorki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Bilstein najlepiej - do tego na allegro są komplety za niewielkie pieniądze. Jeśli to nie podróbki, bo coś też o tym słyszałem - ale na tej aukcji, gdzie jest najtaniej: http://www.allegro.pl/item144936800_amortyzatory_bilstein_bmw_e36_komplet_promocja_.html sami piszą że są podróbki, ale oni mają oryginalne.

 

Za amortyzator do roweru dałem 2x tyle co kosztuje komplet Bilsteinów do E36 - paranoja... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

 

Chciałem troszkę odświeżyć temat.

Mam do wymiany amortyzatory z przodu w swoim e36 318i.

Mam dylemat - jestem zwolennikiem dobrych części ale planuje zmiane auta (szukam ładnego 328 coupe '99 - '00) jesienią (czyli pociesze sie nowymi amorkami max 0,5 roku) i nie chciałbym ładować nie wiadomo ile kasy.

 

Zastanawiam sie nad wyborem:

1. Sachs - 480 zł

2. Magnum Technology - 340 zł

 

Sachs pozostawię bez komentarza - poprostu będą dobre.

Natomiast zastanawiam się co to za firma to Magnum. Podobno lepsze od innych dziwnych tanich amortyzatorów (jest naprawdę sporo ofert na allegro). Firmę tą polecił mi kolega który pracuje w Inter Carsie i sprzedaje tego sporo i nie wracają na reklamacji.

Reklamacje to jedno ale czy ktoś wie jak sie na tym jeździ?

 

Jak ktoś miał styczność z tymi amorkami to prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja kupiłem magnumy na tył i po 3 miesiącach zatarły się tłoczki(reklamacja) no i te olejaki strasznie twarde były. Kupiłem bilsteiny B4 gazówki no i juz ponad rok śmigam i nie czuję spadku ich formy

może tak trafiłeś, ja napisałem o swoim przykładzie z magnumami (są ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy tutaj korzysta ktos z oryginalnych czesci BMW ?

Mialem sachs zaplacilem chyba 480 pln za sztuke do przodu i bylem zadowolony ale jeszcze odstaja od amorkow BMW a cena prawei ta sama... chyba dwie stowki roznicy. Z tylu kiedys mialem monroe ale nie bylem zadowolony: za twarde i za wolne. Sachs'y byly dobrze wywarzone pomiedzy komfortem a twardoscia-szybkoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

domyślam się że te amory nie są zbyt dobre ale zastanawiam się na ile starczą

http://moto.allegro.pl/item954974537_bmw_e36_amortyzatory_przednie_gazowe_odboje_new.html

co o nich sądzicie (osobiście myślę że jak jest pj to raczej złom ale potrzebuje szybko w miarę tanich bez przesady amortyzatorów do bmw e36 sedan 95r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skończę wątek który zacząłem wcześniej.

Kupiłem Magnum Technology (mam dobry rabat więc 340 zł za 2 szt. i do tego odboje Sachsa ok. 50 zł) już podczas montażu wyszły małe niedociągnięcia (mój mechanik to perfekcjonista :D ), a mianowicie uchwyty trzymakące kabel od czujnika ABSu były kiepsko przyspawane i trzeba bylo to poprawić. Może to drobnostaka nie majaca wpływu na dalszą eksploatacje, ale pisze jak było - może komuś się to przyda do podjęcia decyzji :)

Cała reszta pasowala i nie było większych problemów z montażem.

Wrażenia z jazdy... hmmm... ciężko opisać bo to bardzo subiektywne odczucia.

Niby wszystko ok i ładnie auto się trzyma drogi, amortyzator poprawnie trzyma koło podczas hamowania, ALE (zawsze jakieś "ale" musi być) miałem wcześniej sedana e36 i lepiej się prowadził, jeżdzę z kumplem (moim mechanikiem) jego e36 sedan z ciężkim TDSem pod maską i też jakoś lepiej ten przód trzyma. Nie wiem czy to tylko moje wrażenia czy to coś ma wspólnego z tym KOMBI...

Oczywiście o trwałości amortyzatorów jeszcze nie mogę nic napisać.

Nie byłem też jeszcze na stacji kontroli sprawdzić jak wypadają na wykresach (jak będę wiedział to opiszę).

 

Podsumowując:

Jeżeli komus zależy na zwykłym amorku do jazdy miejskiej (jak w tytule postu) to myślę że wystaczy mu Magnum, ale jeżeli komuś zależy na czyms więcej to chyba zainwestowałbym w coś lepszego żeby na wąskich krętych górskich dróżkach poczuć legendarną RADOŚĆ Z JAZDY... chyba się rozmarzyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.