Skocz do zawartości

Jaką macie grubość blach w błotnikach...


jande57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Głupie pytanko:

Jaką macie grubość blach na np. błotnikach w E38 ???

 

Jakież było moje zdziwienie (po kradzieży listew bocznych z mego autka) gdy po zdobyciu innych listew, z demontażu, że są one mocowane na tzw. zatrzaski.

Moje dotychczasowe były przyklejane na całej powierzchni takimi

taśmami przylepnymi, jak taśma Skoth.

 

Gdy nie było listew bocznych z kierunkowskazami spojżałem do wnętrza, do wnęki gdzie kierunkowskazy się wsuwa i tam jest:

1. blacha ok 0,7 mm(na oko) ale nie zdeformowana !!??

2. jakaś epoksydowa warstwa ok 6mm !!!

3. warstwa chyba lakieru o grubości ok. 1,5 mm ??!!

Całość ma ok 7-8 mm !!!

 

Czy tak wszystkie E38 mają czy Tylko ja :(

Sprawdzałem inne otwory i tak samo.....

Czy ja zgłupiałem i mam auto po totalnej kraksie, czy BMW e38 tak ma... ?

Autko niema jakichkolwiek wgnieceń, załamań, prostowań a ponadto Niemiec się zarzekał, że nie miał żadnego wypadku....

 

Jak to jest na prawdę ??

Czy może dlatego nie widziałem jeszcze nigdy zardzewiałej BMW 7 ?

 

Proszę o odpowiedź !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Widzę, że chyba ruszyłem małoistotny temat, ale naprawdę mam problem, bo okazało się, że wszystkie listwy na drzwiach i blotnikach mam klejone a nie na zatrzaski... ??!!

 

Czy to jest normalne (czy były takie produkowane) czy jednak była ingerencja blacharza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Z tego co wiem, próbnik lakieru jest w zasadzie wskaźnikiem czy jest stała odległość od powierzchni badanej (czyli płaszczyzny zewnętrznej jaką jest zewnętrzna część lakieru) do blachy, na zasadzie powiedzmy... magnetycznej.

 

Myślę, że ten pomiar niewiele powie....

 

Myślałem jednak o tym aby ktoś organoleptycznie :) stwiedził jaką ma grubość błotnika w E38 z 1996r np. zdejmując chwilowo jedną z listew z kierunkowskazami, no... chyba, że ma też klejoną, to nie warto.

 

Jest to możliwe, że BMW może dodatkowo zabezpieczać błotniki przed ew. wpływami atmosferycznymi (śniegu, chemikalii na drogach) i może dlatego nie widać na drogach skorodowanych BMW 7 - ja nie widziałem , ale przecież wszystkich nie sposób widzieć przecież ...

 

Stąd moje pytanie.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos chyba nie tak skoro masz 6 mm jakiej zywicy epoksydowej bo jak auto wyjezdza z warsztatu do miedzy blacha a lakierem nie ma wiecej niz setnych czesci milimetra wiem mozna sie domuslac ze cos moze bylo rzezbione takie jest moje zdanie

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.