Skocz do zawartości

Martwe pole


Martinez718

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kuzyn zakupił ostatnio nową X1 ogólnie na full,ale niestety nie była skonfigurowana właśnie z opcją martwego pola i tzw. Jazda w liniach,czy orientuje się ktoś czy byłaby możliwość uruchomienia tego systemu zapewne z wymiana wkładów lusterek,czy to jest większa ingerencja w auto ze w fabryce nie wyprowadzili wiązek do lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłądam, że kuzyn zakupiła opcję "systemy asystujące kierowcy", a nie zakupił "systemy asystujące kierowcy plus". Podeśli pełną specyfikację. Jeśli w specyfikacji jest "przygotowanie do systemów asystujących" to w aplikacji powinno sie udać włączyć plus i parę funkcji zadziała. Jeśli tego nie masz to zdaje mi się, że będzie ciężko aby cokolwiek uruchomić. A co do martwego pola to myślałem, że jest to we wszystkich konfiguracjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzycholas napisał(a):

Zakłądam, że kuzyn zakupiła opcję "systemy asystujące kierowcy", a nie zakupił "systemy asystujące kierowcy plus". Podeśli pełną specyfikację. Jeśli w specyfikacji jest "przygotowanie do systemów asystujących" to w aplikacji powinno sie udać włączyć plus i parę funkcji zadziała. Jeśli tego nie masz to zdaje mi się, że będzie ciężko aby cokolwiek uruchomić. A co do martwego pola to myślałem, że jest to we wszystkich konfiguracjach...

Właśnie była taka gotowa konfiguracja zamówiona przez dealera.Bral co było na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , ten kuzyn co pisze Martinez718 to ja. Kupiłem X1 z "systemy asystujące kierowcy plus", ale nie ma  "systemów asystujących kierowcy".  Ten samochód ma "pakiet innowacji". Moje pytanie jest takie , czy mogę coś dokupić żeby było martwe pole w lusterkach, jazda w liniach jest. ( nie mogę doczytać , czy to martwe pole jest w systemach asystujących kierowcy, czy dopiero w tych professional?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2024 o 21:33, Martinez718 napisał(a):

Hej kuzyn zakupił ostatnio nową X1 ogólnie na full,ale niestety nie była skonfigurowana właśnie z opcją martwego pola i tzw. Jazda w liniach,czy orientuje się ktoś czy byłaby możliwość uruchomienia tego systemu zapewne z wymiana wkładów lusterek,czy to jest większa ingerencja w auto ze w fabryce nie wyprowadzili wiązek do lusterek?

Serio uważasz, że wymiana samych wkładów lusterek załatwi sprawę ? Wg. Ciebie cały system realizowany jest lusterkami ?? No bez jaj...

Monitorowanie martwego pola realizowane jest za pomocą dwóch radarów umiejscowionych po bokach auta, pod tylnym zderzakiem. To co widzisz w lusterku to tylko efekt pracy tych radarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 08:39, scooterek napisał(a):

Serio uważasz, że wymiana samych wkładów lusterek załatwi sprawę ? Wg. Ciebie cały system realizowany jest lusterkami ?? No bez jaj...

Monitorowanie martwego pola realizowane jest za pomocą dwóch radarów umiejscowionych po bokach auta, pod tylnym zderzakiem. To co widzisz w lusterku to tylko efekt pracy tych radarów.

Nie sądzę że wymiana wkładów załatwi sprawę,dlatego zapytałem.Bardzo często się zdarza że w dużej części aut są poprowadzone wiązki pod pewne dodatkowe wyposażenie,tak np jest z podgrzewaną kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 20:53, Martinez718 napisał(a):

Nie sądzę że wymiana wkładów załatwi sprawę,dlatego zapytałem.Bardzo często się zdarza że w dużej części aut są poprowadzone wiązki pod pewne dodatkowe wyposażenie,tak np jest z podgrzewaną kierownicą.

Nie jestem znawcą ale obawiam się, że nawet jeśli były by wiązki to i tak by się nie dało odpalić czy martwego pla czy ogrzewania siedzeń/kierownicy. W nowych modelach soft BMW jest dość mocno zintegrowany i pilnowany przez centralę. Być może za kilka lat modele U11 da się przerobić (zhakować) ale jaestem przekonany, że będzie to możliwe tylko dla samochodów po gwarancji. Na chwilę obecną moim zdaniem nie jest możliwe dodanie funkcjonalności (nawet jeśli są wiązki z uwagi na soft). Ja walczyłem o rejestrator jazdy gdzie wszystko było, tylko "wyłaczone", nie działa też personal e-sim bo... soft.

Wydaje mi się, że może jak ten model pojeździ kilka lat, nie będzie już gwarancji to może jakiś warsztat dołoży i odblokuje funkcjonalności, ale póki co to raczej trzeba o tym zapomnieć 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.