Skocz do zawartości

E90 330xd 2006 problem z zasypianiem, cyklicznym wybudzaniem


smiehoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dłuższy czas zanudzałem was w wątku o CAS swoimi problemami z rozładowywaniem akumulatora.

Niestety przez niedogadanie temat został usunięty przez moderatora.

Problemem okazało się niepoprawne kodowanie MULF z USB... szukałem informacji na ten temat dwa lata temu w tym temacie: ISTA drzewo sterowników - skąd się bierze

Po dwóch latach niepoprawnego usypiania i wybudzania auta, zawziąłem się żeby problem rozwiązać.

Po dokładnych oględzinach auto zachowywało się tak:

-przez 5 minut spadek prądu z 5A do 180mA

-20 minut 180mA, 30g załączone

-wyłączenie 30g na 5 minut - pobór 9mA

-wybudzenie i powtórzenie

Każda doba to licząc z grubsza około 20Ah więc po 3 dniach oznaczało to kłopoty z odpaleniem.

Ogarnąłem klapę, przyciski klapy, IBS, nowe aku, aktualizacje, programowania do FA, itd, niestety bez zmian.

Dopiero wywalenie tego telefonu(mulf z USB, usunięcie 644, 6FL, KMP3), bypass światłowodu i programowanie przywróciło poprawne usypianie, trwa ono około 35minut.

Właściwie to co auto robiło to nie było usypianie a reset MOST - podobnie było jak zapinałem ISTA, teraz tego nie ma.

Potrzebuję teraz porady jak to zaprogramować, żeby nie instalować TCU, a samochód nie szukał go na MOST.

Niektórzy piszą o użyciu daty 0906, ale wątpię bo zmieniałem na 0907 i TCU nie ginęło, a dodatkowo był problem z FRM bo auto chciało NFRM...

A może problem jest trywialny i powinienem użyć 633, jednak ciągle sugeruje się konfiguracją ze swojego E92 0907 gdzie jest MULF podmieniony na MULF2 i 644, 6FL, KMP3, nie powoduje żadnych problemów. Teraz już wiem że elektryka w moim E91 i E92 jest już zupełnie inna, ale pewnie jeździ wiele przedliftów z MULF bez TCU które nie drenują akumulatora.

 image.thumb.jpeg.286552be6f05d46d9a70a3ad4214eece.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.