Skocz do zawartości

Ciekawa usterka.


remi88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem bardzo dobrze utrzymane e36 z niemiec rocznik 93, niezdubane z udokumentowanym małym przebiegiem, miało tylko jedną wadę: (miał być to przepalony bezpiecznik) nie działają:

- centralny zamek

- elektryczne przednie szyby

- światełko po otwarciu drzwi

 

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki 100 razy (tylko dziwne że według pokrywki 13 jest od szyb a tam niema nawet sytków???), rozkręciłem drzwi i w kostce od szyb po naciśnięciu przełącznika pojawia się jakieś minimalne napięcie, dziesiątki wolta??? wskazywało by to na... właśnie na co??? nie jestem elektrykiem a instalacja wygląda dosłownie jak nowa, może padł jakiś przekaźnik a może są gdzieś jeszcze bezpieczniki?

Za każdą wskazówkę z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam!!!!!!

Edytowane przez remi88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ta bmka jest od 94r to za podnoszenie szyb, swiatelko, centralny odpowiada grundmodul(ZkeIV), który znajduje sie za schowkiem pasazera. Mozna sie tam dostac od dolu , z pod schowka. mozesz sprawdzic czy nie jest uszkodzona plytka lub najlepiej podmienic na chwile jakis inny. Niema rzadnych innych przekazników do tego, a bezpieczniki sa wszystkie w skrzynce. Mozna posprawdzac napiecia zasilajace.Schematy do tego auta sa na http://www.autolib.diakom.ru/CAR/BMW/1994/. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za szybką odpowiedź:-), samochód jest z grudnia 1993, troche w nim porozkręcałem i potwierdziłeś moje przypuszczenia, jadę na poszukiwanie grundmodulu.

 

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.