Skocz do zawartości

Aktualizacja nawigacji - błędny kod FSC


spovn83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Opisze tak w skrócie:

(wersja CIC z wyposażenia S609). zakupiłem aktualizacje mapy do mojego samochodu przez Internet, otrzymałem nośnik USB z mapą Europe east premium 2023-2 i okazało się, że jest nie poprawny kod FSC. Po pewnym czasie zdobyłem program FSC reader i odczytałem w nim inny nr VIN więc otrzymałem już nowszą aktualizację mapy 2024-1 i nowy kod FSC, ale nadal miałem informację - kod jest nie poprawny. Dla sprawdzenia: pobrałem jagera 1.91, mapę europe east 2021-1, wygenerowałem kody FSC pod tą mapę programem i nadal jest informacja, że kod jest nie poprawny, użyłem zwykłego kodu jak i lifetimer. Sprzedawca podpowiedział, że może tak być jeśli nawigacja (jak widać była zmieniana) jest nie przypisana do samochodu to nie za aktualizuje mapy. Aktualna wersja mapy w samochodzie to ECE, 101131.2.11 Road map Europe premium 2014-1. Jakiś pomysł, podpowiedź? Dodam, że esysem wykonałem na module HU_CIC pliku CAFD opcję CODE, ale to nic nie zmieniło tzn kody nawigacji nadal są nie poprawne według urządzenia (taką informację znalazłem na forum przy zmianie CIC).

Edytowane przez spovn83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie, włożyłem do gniazda USB  w schowku pendrive i plik pobrał się 1b.hex o pojemności 319B, otworzyłem ten plik w HxD i jest nr VIN tzn ostatnie 7 znaków w miejscu tak jak na przykładach w internecie więc zakładam że plik się pobrał poprawny tak samo jest z plikami z programu FSC reader. Użyłem programu jagera 1.91 wybrałem mapę poprawna itd. I ta aplikacja generuje ten sam nr FSC, który niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Może być i wtedy jedyny sposób aby wgrać mapę to przeniesienie dysku z Twojego CIC do innego i tam przeprowadzenie aktualizacji. Wyjęcie dysku to pięć minut roboty. Oczywiście kod musi od auta z CIC w którym będziesz wgrywał mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat można zamknąć, pomógł mi w tym temacie Nasz kolega z forum: gk tds, oczywiście polecam z Nim współpracę, która jest bez problemowa.

W skrócie: odbyło się programowanie jednostki CIC wgranie certyfikatów i wygenerowanie nowego kodu life time, który działa poprawnie. Jak coś przekręciłem to przepraszam za błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
14 godzin temu, spovn83 napisał(a):

Temat można zamknąć, pomógł mi w tym temacie Nasz kolega z forum: gk tds, oczywiście polecam z Nim współpracę, która jest bez problemowa.

W skrócie: odbyło się programowanie jednostki CIC wgranie certyfikatów i wygenerowanie nowego kodu life time, który działa poprawnie. Jak coś przekręciłem to przepraszam za błąd.

gk tds oraz cursor na forum to złoci ludzie, to prawda 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.