Skocz do zawartości

Błędny odczyt obrotu kół


Skuti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam X3 E83 B 25i z autentycznym przebiegiem 189 000 km z 2004 roku w automacie i pasuje mi to autko.

Pojawił się jednak problem. Jadę do przodu, a komputer widzi że wszystkie koła obracają się do tyłu...No i  zapala się kontrolka 4x4 i gong. Po przekroczeniu około 60/godz kontrolka gaśnie, zwolnię i świeci. Komputer widzi to jako błąd chwilowy skrzynki rozdzielacza (regenerowana 2,5 roku temu)z numerem błędu 5DEC. Co ciekawe błąd zawsze zapisuje się w błędach ABS-u, a sporadycznie w błędach skrzynki  rozdzielacza. Wymiana czujników ABS nic nie dała z resztą one czytają tylko prędkość , a nie kierunek i robią to dobrze co sprawdziłem na wykresach. Łożyska w kołach nie chuczą, tarcze hamulców jak nowe. Adaptacja kąta skrętu kierownicy i nastawnika skrzynki zrobione. Nastawnik działa poprawnie (ma dwa lata)i plastikowe zębatki jak nowe. Opony tego samego producenta i rozmiaru 235/50/18 i różnicą bieżnika 0,4-0,5 cm mierzone po obwodzie. Nie wiem z jakiego czujnika auto widzi kierunek obrotu kół. Może ze skrzyni biegów. Tutejsi mechanicy nie potrafią mi pomóc. Może ktoś coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.