Skocz do zawartości

Wysokość zawieszenia po wymianie sprężyn


radoboski95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. F10 2.0d 2013r .Około 1400km temu wymieniłem sprężyny z przodu ponieważ jedna mi strzeliła. Wybór padł na sprężyny KYB (numer RA3396). Założone wszystko gra. Oczywiście  po zdjeździe z podnośnika dramat.  Prześwit taki że włożyłby głowę. No ale myślę pojeżdżę może coś opadnie. Zrobiłem  może z 300km i coś tam opadło do stanu akceptowalnego. Ale mam zdjęcia samochodu jak stał przed no i  widzę że to było z 2cm nizej. Auto bez mpakietu więc zawias też normalny raczej był. Na starej sprężynie znalazłem tylko kod kreskowy na naklejce, zero oznaczeń. Na dzień dzisiejszy te wartości wyglądają tak:
LP- 13.7cm (od nadkola do rantu felgi)
PP-13cm
LT-12cm
PT-12cm

Czy ta różnica jest normalna? Centymetr miedzy przodem a tyłem? Samochód z tyłu stoi równo ale gdy popatrzymy na przód widać jakby był lekko uniesiony, wcześniej zjawisko nie miało miejsca. I ten niecały centymetr między lewą a prawą. Wcześniej miałem felgi 18 i przy oponie 245/45 na prawde nieźle  to wyglądało. Przeskoczyłem na 19 240/45 które powinny wypełniać nadkole wedlug kalkulatorow niecaly  cm wyzej, ale roznicy nie widac zbyt dalej jest lipa.  Czy byłaby dla mnie jakaś alternatywa żeby obniżyć lekko tylko przód?   Nie chce gleby, tak jak siedzi tył mi pasuje żeby wchodziły te trzy palce, bo z  przodu wchodzi cała dłoń, żeby to siadło te 2cm chociaż jeszcze. Swoją droga BMW strasznie podwyższyło te samochody, w e60 miałem mpakiet to tam było takie zawieszenie ze na 19 siedziało auto pięknie. Tutaj mpakiet obniża chyba samochód o centymetr, więc kto chce niżej i  tak musi sprężyny obniżające kupować bo stoją takie kozy z  mpakietem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.