Skocz do zawartości

316i M43 Wyciek cieczy chłodzącej- czyżby wymiana UPG?


zbyszek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na "nowym" forum

Słuchajcie mam taki temat wycieka mi płyn chłodzący z pomiędzy bloku silnika (a konkretnie nad obudową pompy oleju) a głowicą. Nie wiem jak mocno bo mało jeżdżę i ostatnio mnie zastała kontrolka braku płynu, dolałem i szukałem nieszczelności na króćcach ale tam sucho i dopatrzyłem się w/w wycieku. Zrobiłem od tamtej pory że 20 km to może 100ml.

Żeby wam dokładnie zobrazować skąd leci  wstawiam foto z netu samego bloku z zaznaczonym rantem w którym kapie i drogą którą podejrzewam wydobywa się ciecz

IMG_20230601_220510.jpg

 

Podejrzewam, że cieknie spod gumowej uszczelki na kanale wodnym 

11141247849-M17.jpg

No bo chyba nie z samej UPG, zresztą jakie to ma znaczenie jak najprawdopodobniej i tak trzeba zdjąć glowicę i dać nową upg na cylindry i tę gumową.

Spotkał się w ogóle ktoś z was z takim wyciekiem i to robił? 

Ogólnie blok silnika z cykindrami jest krótszy od głowicy bo do niego dochodzi nam obudową pompy oleju i całość jest pokrywane głowicą, ale nie sądzę aby to był wyciek z otworów na pompę wody w gorę pomiędzy bloku a głowicę.

Podrzucę jeszcze filmik na YT gdzie chłopak właśnie dzieli te części i wymienia gumową uszczelkę "od dołu" zdejmując obudowę pompy oleju. 

Widać na 7:11 jak zdjemuje pompę oleju, na 13:44 dobrze widać to miejsce i 15:40 widać jak nakłada gumową uszczelkę i zakłada obudowę pompy oleju. 

Tylko aby to zrobić na samochodzie to kupa pracy bo trzeba opuścić przednie zawieszenie, zdjąć miskę olejową, pokrywę zaworów i górną klapę rozrządu (jak przy upg) ale dodatkowo trzeba zdjąć koło pasowe na wale, odkręcić kompresor klimy, zdjąć dolną pokrywę rozrządu, zdemontować kompletny rozrząd, odkręcić obudowę filtra oleju, i dopiero wkładać uszczelkę pomiędzy bloku a pompę oleju i tę gumową pod głowicę, co wcale nie musi pójść lekko i dać solidny efekt.

Więc chyba lepiej zdjąć głowicę i zrobić jak się należy co sądzicie? 

Co do samej wymiany UPG to procedurę znam, książkową i z filmików opisów gdzieś w necie itd. Ale wiadomo nigdy tego nie robiłem, więc jak ktoś robił i ma jakieś dobre rady to będę wdzięczny.

Edytowane przez zbyszek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.