Skocz do zawartości

[e61] nie działa szyba bagażnika przycisk, zamek, wiązka ok


gustav200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Może ktoś podpowie bo ta moja zakała spędza sen z powiek.


Nie działa otwieranie szyby tylnej. Przycisk nowy, zamek podmieniony, wiązka sprawdzona z obu stron przy zawiasach na klapie . Dalej nie sprawdzałem bo nie wiem gdzie dokładnie idą a nie chce mi się pruć całego auta.


Pytania:

Gdzie idzie wiązka od przycisku otwierania szyby klapy tylnej ? czy może idzie bezpośrednio do modułu komfortu który jest za schowkiem pasażera a dokładniej nad modułem od poduszek powietrznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam identyczną sytuację. Przycisk nie otwiera tylnej szyby jedynie po jego naciśnięciu zapalają się lampki w wewnątrz auta. Wyświetla się taki błąd :

Basic Body Module
1 error
A443: RW_CONTROL_ERROR_OFF

Prawdę powiedziawszy dawno już miałem się tym zająć ale zawsze brak czasu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten błąd to uszkodzony przełącznik lub przerwany kabel.

@gustav200 sprawdzając wiązkę przy zawiasach nic nie znajdziesz, złamanie a w konsekwencji przerwanie kabelków dochodzi  w środku, na końcu zawiasu który pracuje góra/dół.

Aby sprawdzić jedną stronę, znaleźć i zaizolować przerwany kabel - robiąc po raz pierwszy zajęło mi ok 2,5h ale naprawdę spokojnej pracy. Myślę że drugim razem zajmie 1 -1,5h

U mnie był brak 3 stopu, przerwany jeden kabelek i z drugiego już wystawały druciku.

Jak będziesz tam grzebał, uważaj, po odkręceniu śrub od zawiasu, ten sprężynuje i sie unosi, w tym momencie może zerwać kabelki. Więc te musisz najpierw odpiąć od wzmacniacza diversity.

Naprawdę, nie jest ciężko to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiś weekend spokojnie ogarniesz. Zawczasu przygotuj sobie osłonki termokurczliwe na dany kabelek oraz taśmę izolacyjną.

No i lutownica przydałaby się 🙂 . Dodatkowo warto zaizolować pokrywkę od diversity - będziesz zdejmował aby rozpiąć kable, nie wiem czy dobrze, ale użyłem silikonu po całym obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.