Skocz do zawartości

cichy wydech e92 335i 2012


Szudrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem ktorego rozwiazania nikt znalezc nie moze:


Auto bylo u elektromechanika na naprawie valvetronic po wymianie komponentow sprawdzeniu czy wszystko dziala i odebraniu auta zauwazylem ze auto jest ciche ( downpipe koncowki akrapovic wyrzucone katy byl piekny niski bas nawet po odpaleniu na postoju czy niskich obrotach) dzwiek jest dopiero na wyzszych obrotach (4tys+) ale nie ten sam ktory byl.

Klapy sa otwarte w tlumikach. Elektromechanik powiedzial ze podlaczyl jakies dwie wtyczki pod maska ktore byly odlaczone ale po probach zmiany efekt wciaz pozostal. Auto rowniez mialo program silnika zgrany na dysk i wgrany oryginalny po naprawie wgrany z powrotem.

Dodam ze auto mialo robione vanosy 2 lata temu wgrany fabryczny program silnika- dzwiek pozostal nie bylo zmiany ani usterki wiec to raczej wplywu nie mialo?

Macie jakies pomysly co warto sprawdzic co moglo sie stac?

Z gory dzieki za pomoc jestem w kropce nie wiem jak to ugryzc w tej chwili. Wszystkie mozliwe sugestie beda spisane i przetestowane pozdrawiam!

Jesli ktos chcialby se podjac wyzwania i naprawy i jest z okolic gorzowa wlkp to zapraszam do kontaktu rowniez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas to sprawa subiektywna, jak dla mnie odpalenie na serii, przed zamknięciem wydechu to obciach.


Wydaje mi się że nie ma opcji żeby przelot na zimnym był obiektywnie cichy - chyba że N55 z racji jednej turbiny tak różni się od N54.


Jedyne co mi przychodzi do głowy to że skoro naprawiałeś Valvetronika(dobrze wiedzieć że jest w N55), to może zawory na skutek usterki były za mocno pootwierane i to było przyczyną hałasu.


Szkoda że niektórym ich 4ro cylindrówki nie psują się tak żeby były za ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym jest glosny tak jak wczesniej na cieplym. odczucia oczywiscie subiektywne - co kto lubi- nie tego ten temat dotyczy.


Jestem pewny ze dzwiek jest zupelnie inny w tej chwili- to nie sprawa subiektywna lecz fakt.


Rozumiem ze pomyslow brak co moze byc przyczyna lub idei co warto sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robiony był valvetronic?


Pewnie uchył zaworów był większy.

 

wymiana panewek valvetronica, silniczek i do wymiany glowna glowica - w przeciagu poszukiwan w ciagu ok roku wymienilem w sumie caly system heh.


Wydech ucichnal po wymianie panewek valvetronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.