Skocz do zawartości

Kamera uwagi kierowcy


andrewp

Rekomendowane odpowiedzi

Hej specjaliści.

Wyjaśnijcie mi temat asystenta "Kamera uwagi kierowcy".

Mam trójkę G20 z 2020 roku. Kupiłem ja dwuletnią 8 miesięcy temu.

Mam w niej zamontowaną kamerę uwagi kierowcy. W ustawieniach również funkcja jest odznaczona jako aktywny

Jak dla mnie, cos takiego powinno działać w sytuacji gdy jedziesz i zaczyna ci chcieć się spać. Mrużysz częściej oczy, twoja reakcja jest opóźniona, ruch powiek zwolniony.

Wtedy taka funkcja powinna zadziałać aby zacząć alarmować że kierowca powinien zjechać na pobocze i odpocząć.

Robilem rożne testy. Zamykałem oczy na 4-5 sekund jadąc prosto autostradą, Zwalniałem ruch powiek, symulowałem że jestem śpiący i nic. Nigdy nie zadziałała mi ta funkcja.

Jak byłem ostatnio w serwisie na przeglądzie to zgłosiłem to. Opiekun serwisowy był zdziwiony moimi testami. Stwierdził że ta funkcja informuje kierowcę o zjechaniu na kawe po przejechaniu dłuższego odcinka trasy.

Jednak stwierdził że jak będa robili przeglad to zgłosi to diagnoście aby to sprawdził.

Po przeglądzie poinformował mnie opiekun że faktycznie kamera była uszkodzona i muszą zamówic aby ja wymienić.

Po cześci byłem zadowolony że zadziałało moje zgłoszenie i bedzie jakiś rezultat :)

Po tygodniu umówiłem sie na wymiane kamery - rzekomo wymienili ją. Wgrali najnowsze oprogramowaniu z listopada 2022 ale dodatkowo pojawiła się nowa funkcja w ustawieniach, której wczesniej nie miałem "Asystent uwagi". W tym asystencie mozna ustawić czułość działania na czuły, standardowy, wyłączony. Oczywiście stary asystent "Kamera uwagi kierowcy" nadal został w ustawieniach.

Nowego asystenta ustawiłem na czuły. Teraz po przejechaniu dłuższej trasy pojawia mi się komunikat "zjedz na kawę". Komunikat ten pojawił mi sie ostatnio po przejechaniu około 180km.

Powiedzcie mi jaka jest róznica pomiędzy asystentem "Kamera uwagi kierowcy" a "Asystent uwagi".

Czy moje oczekiwania działania asystenta "Kamera uwagi kierowcy" są własciwe i tak to powinno działać czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaka jest róznica pomiędzy asystentem "Kamera uwagi kierowcy" a "Asystent uwagi".

 

Kamera uwagi kierowcy ma parę zastosowań. Jeżeli ją wyłączysz, to samochód np. sam nie ruszy w korku w trybie assisted driving. Opcja asystenta uwagi, która monitoruje zmęczenie kierowcy to jej inne zastosowanie (tutaj możliwość ustawienia czułości). Z tego co rozumiem, to jeśli wyłączysz kamerę uwagi kierowcy, to Asystent uwagi też nie będzie działał.


Screenshot-20230307-213044.png


Screenshot-20230307-201627.png


Screenshot-20230307-201649.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.