Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze silnika


zipple

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów forumowiczów.

Po latach wracam do marki. Swoją przygodę z BMW zacząłem lata temu od E32 730 z 88 roku.

Po kilku latach rozłąki z marką z uśmiechem na twarzy wróciłem , a raczej chce wrócić.

Stąd moje pytanie. Chce kupić E65/66 z rocznika 2005/2008.

Zależy mi na wyłonieniu faworyta wśród silników zarówno diesla jak i benzynowych.

Rozsądek ze względów finansowych podpowiada diesla ponieważ mógłbym nim jeździć od czasu do czasu do pracy zamiast autem służbowym (diesel) i jeździć z uśmiechem na ustach. Aczkolwiek osobiście jestem zwolennikiem benzyny. Ale nie o tym, bardzo proszę o konkretną podpowiedź czego szukać, jaki konkretnie silnik diesla i dla czego i jaki konkretnie silnik benzynowy i dla czego.


Z góry serdecznie wam dziękuje , im szybciej mi odpowiecie , tym szybciej kupie swoją nową zabawkę ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,


Tema rzeka :D Chyba musisz trochę sam "rozpracować" tematy jakie tutaj poruszano bo w nich przynajmniej ja znalazłem wiele odpowiedzi na tak postawione pytanie. Ja co prawda posiadam przepiękne 740i E66 2007 niespełna tydzień, ale szukałem V8 benzyny i właśnie tak się "trafiła" okazja, że auto ze sprawdzonym przebiegiem z Niemiec, serwisowana do końca w ASO i to regularnie. Do tego okazja polegała na tym, że w aucie został wykonany całkiem gruby serwis silnika z wymianą rozrządu, uszczelniaczy zaworowych, rurki wody, cewek oraz wszystkich uszczelnień. Oczywiście to zostało uwzględnione w cenie ale robiąc to w "swoim" serwisie wyszło to by mnie zdecydowanie drożej.

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.