Skocz do zawartości

Linka pokrywy silnika


fast-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Jedni nie mogą otworzyć maski a ja nie mogę jej zamknąć. Po luźnej dźwigni pod kierownicą mogę wnioskować że linka się nie cofa. Jak się do niej dostać żeby ją rozruszać? W kabinie wiem ale pod maską? I gdzie się łączy bo otwiera 2 zamki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć nerkę od strony kierowcy i wymacać. Raczej urwała się w kabinie. One się nei zacierają jak klamka chodzi luźno tylko zrywa się. Rozbierz i sprawdź czy wystaje jakiś kikut

Znaczy wątpię że się urwała. Po kilkudziesięciu próbach maska się zamyka i trzyma ale żeby ją otworzyć wystarczy lekko pociągnąć dzwignie. Latem nie było tego problemu. Dźwignia chodziła tak samo a maska zamykała się jednym trzaśnięciem. Wygląda to tak jakby linka się nie cofała, ale rozbiorę i zobaczę co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie linek masz pod maską z lewej strony przy lewym błotniku, taka czarna prostokątna kostka, musisz ją otworzyć tam jest łączenie linek. Na YouTube znajdziesz bez problemu.

Właśnie szukałem na Allegro jak to wygląda. Dzięki za podpowiedź. Poszukam. Jak rozbiorę dam znać czy linki czy zamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest jak opisujesz to w okrągłym zamku masz bolce (na pasie przednim) one zapewne są zapieczone spróbuj je lekko wkrętakiem plaskim wyciągnąć i pewnie maską zamknie się od trzaśnięcia lekkiego. Jak to pomoże to musisz je rozruszać i nasmarować a najpierw kilka dni psikac WD żeby się wymyły potem czymś nasmarować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest jak opisujesz to w okrągłym zamku masz bolce (na pasie przednim) one zapewne są zapieczone spróbuj je lekko wkrętakiem plaskim wyciągnąć i pewnie maską zamknie się od trzaśnięcia lekkiego. Jak to pomoże to musisz je rozruszać i nasmarować a najpierw kilka dni psikac WD żeby się wymyły potem czymś nasmarować

Też spróbuję. Wszystko będę lał WD :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzyłem te zamki. One chodzą w miarę dobrze. Winna jest linka. Ten odcinek od zamków do łączenia, spękany pancerz i rdza. Linka do wymiany. A łączenie faktycznie jest na wierzchu, nie zwracałem przedtem na to uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym łączeniu linek w środku powinna być jedna sprężyna cofająca linkę czy 3 małe sprężynki?

Bo ja mam 3 i one nachodzą częściowo na siebie. Nie wiem czy tak ma być czy ktoś już tam odwalił taką rzeźbę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.