Skocz do zawartości

530d e61 IBS falujące wolne obroty


sandor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taka sprawa.

Od bodaj dwóch dni auto zaczęło nieco gorzej odpalać rano, ale odpala.

Zczytuję wczoraj błędy silnika bimmer-tool, a tam trzy rodzaje błędu IBS, błąd generatora, błąd 4810 regulator wolnych obrotów.

Objawy są takie, ze nieco gorzej odpala, ale przede wszystkim jak się zagrzeje to zaczyna nierówno chodzić na wolnych obrotach, telepie silnikiem, tak jakby chcial zgasnąć /na razie nie zgasł jeszcze ani razu/, ale mam wrażenie, ze coraz gorzej z tymi wolnymi obrotami.

Czy te problemy z wolnymi obrotami mogą wynikać z padniętej klemy IBS? Miał ktoś takie objawy?

Czy to może być jakaś grubsza awaria, np. tego regulatora wolnych obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie było ok 14 V z małymi wahnięciami.

Odłączyłem IBS i nierówna praca na wolnych ustąpiła, nie ma również utrudnionego rozruchu.

Poliftowy IBS wraz z adapterem już zamówiony.

Dodam, że po odłączeniu IBS przestały pokazywać się błędy alternatora i regulatora wolnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem klemę na polifową, błędów brak, ładowanie z 14 V wzrosło do 14,6-14,8V, ale pytanie:

Panowie, w miejscu gdzie przewód klemy minusowej przykręcony jest do karoserii śrubą 13 - czy od tej śruby przewód powinien iść w dół, czy w górę?

U mnie stary przewód klemy szedł w górę i tak też przykręciłem poliftowy. Natomiast wygląda, że jest jakoś nienaturalnie ułożony i będzie trochę przeszkadzać przy zakładaniu tej plastikowe kieszeni/pojemnika który jest nad akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.