Skocz do zawartości

Sterowanie łopatkami turbiny 3.0 D 204 km


MoherowyBeret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Problem dotyczy sterowani łopatkami turbiny. Turbina bardzo późno budzi się do życia około 3200 obrotow. Auto zamula. Podciśnienie w wężykach prawidłowe-sprawdzane na przyrządzie. Układ podciśnienia szczelny. Sztanga turbiny nie jest zacięta, chodzi luźno. Po odpaleniu sztanga turbiny stoi w miejscu i nie widać aby pracowała. W momencie gdy silnik zostanie zgaszony sztanga zostaje wciągnięta na jakieś 2 do 3 sekundy i odpuszcza. Zawór sterujący sztangą również został podmieniony na drugi i nie pomogło. Odłączyłem przewód podciśnienia od turbiny i zaciągnąłem sztangę w pozycji dolnej. Samochód pocisk. Przyspiesza od nie całych 2000 tys obrotow. Ewidentnie coś ze sterowaniem. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy wina może leżeć po stronie ECU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Witam ponownie. Dla zainteresowanych problem został rozwiązany. Podmieniane było chyba wszystko po koleji bez rezultatu. Pomiary u różnych magików, komputery oscyloskopy i nic. W końcu na celownik poszedł sterownik silnika i okazało się że jest od 3 litrowego diesla ale e46. Wgranie oryginalnego softu od x3 rozwiązało problem. Auto śmiga. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Moherowy


Wedle mojej wiedzy, w takim turbo nie ma gruszki a jest sterownik ze ślimakiem. Taki jest bynajmniej w E46 z motorem 204hp. Ow sterownik też potrafi się zużyć.


Miałem podobny problem w E46 330D.


Poza regeneracją turbo i sterownika, do wymiany poszedł też przepływomierz.



Ciekawe co za druciarze przełożyli sterownik od innego auta/silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.