Skocz do zawartości

Uderzenie lusterka - calkowite zaciemnienie


andrz_ej

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszytskich,


Mam zagwozdkę z lusterkiem (E90 LCI - składane, ogrzewane, przyciemniane). Żona wzięłą raz auto i oddała z uszkodoznym lusterkiem lewym twierdząc, że uderzył kamień no i kłopot. Aktualnie wygląda tak: https://photos.app.goo.gl/MmEgz4gyHpVopChg9 :(


Wstępnie stwerdziłem, że kupię wkład używkę np.: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-e90-e91-lift-wklad-lusterka-fotochrom-lewy-ID6EY2KJ.html#gallery-open ale zauważyłem, że sam wkład- lusterko nie reaguje na sterowanie z przycisków. Słychać jakieś "pyknięcie", szkło lusterka drga ale się dalej nie rusza ale słychać lekkie buczenie jakie silniczek próbował je ruszyć.


I teraz nie wiem - czy problem zniknie po wymianie wkładu lusterka (czy warto szukać użwyki bo ponoć lubią się przebarwiać - moje chociaż ma 12 lat było idealne) czy trzeba niestety kupować całe lusterko :( . Dodam, że lusterko jako takie się składa. Prośba o pomoc bo nie wiem co z tym robić :( Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuję za info. Pozostaje jeszcze kwesta samego wkładu lusterka - czy ono jest fotochromatyczne czy elketrochrmomatyczne i le ma mieć tych PINów. Z VIN nie nie bardzo można to wg mnie rozczytać i cholera wie czego szukać. W https://czescidobmw.pl mamy w dziale wyposażenie dwie sekcje dla Szkło lusterka: Szkło lusterka i Szkło lusterka (S430A) gdzie odpowiednio mamy szkło do lewego mamy: PRODUKT OE 51167252893 za jedyne 534,34 zł lub zamiennik Szkło lusterka, lusterko zewnętrzne ALKAR 6431861 za 45,55 a w drugiej sekcji już tylko: PRODUKT OE 51167158309 za bagatela" 1683,23 zl. O moechanimzie do sterowania nie mówiąc.


W sekcji: Lusterko zewnętrzne można znelźć: Napęd lusterka zewnętrznego LIN-Bus - 67137191398 w cenie: 1116,82 zl


Czyli gdyby chcieć mieć OE to mamy wkładka + napęd:1683,23 + 1116,82= 2 800,05 ;))))))


To chyba całe lusterko gdzieś lep[ie kupić używkę i wyjąć to co pootrzbnei przełożyć np." https://www.otomoto.pl/oferta/lusterko-lewe-5-pin-shadow-line-bmw-e90-lift-475-ID6FaaXp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie w panem z czescidobmw po VIN wychodzi że powinno być zwykłe lusterko ale po uderzeniu lusterko zaciemniało zupełnie co chyba sugeruje, że jednak było fotochromatyczne. Lusterko z drugiej strony również, jak sobie przypomnieć ładnie się ściemnia w nocy jak jedzie coś obok. Reasumują, raczej lusterka takie najzwyklejsze nie ściemniają się po uderzeniu (lusterko nie jest nawet pęknięte).Być może w BMW PREMIUM SELECTION coś było i wymienili przed sprzedażą na takie. Nie wiem za bardzo jak to teraz ugryżć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz zdjać wkład. Jak bedzie mial podłączoną wtyczke na 4 piny to masz fotochrom. Jak tylko dwie wsuwki to są tylko podgrzewane. Potrzebujesz lusterka na 3PIN, bo tylko te moga mieć fotochrom, chociaż nie wszystkie. 5PIN nie są fotochromem. Sam wkład jest taki sam z anglika i Europy i mozesz kupować, ale cale lusterko jest już inne. Jak chcesz kupiwac obudowy to zwróć uwage czy masz plastiki czarne blyszczace czy matowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjać wkład. Jak bedzie mial podłączoną wtyczke na 4 piny to masz fotochrom. Jak tylko dwie wsuwki to są tylko podgrzewane. Potrzebujesz lusterka na 3PIN, bo tylko te moga mieć fotochrom, chociaż nie wszystkie. 5PIN nie są fotochromem. Sam wkład jest taki sam z anglika i Europy i mozesz kupować, ale cale lusterko jest już inne. Jak chcesz kupiwac obudowy to zwróć uwage czy masz plastiki czarne blyszczace czy matowe.

Dziękuję za info. Wszystko jasne. Okazauje się, że jednak zwykłe lusterka mam (dwa kabelki po zdjęciu wkładki. Kupiona nowa zamiennik i podpięta/włożona, mam nadzieję, że grzeje - na razie nie ma jak sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.