Skocz do zawartości

e90 bardzo słabo działa radio


Zeit Geist

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów miał tak, że radio w zasadzie działa w mieście i kilka km poza miastem? Na ślepo wymieniłem ten wzmacniacz nad tyln szybą - efektu poprawy brak

Z tego co doczytałem na forach - winną jest antena zaimplementowana w szybie... Nie mam przyciemnianych szyb...

Czy nie można by wyjąć - w takim razie przewodu antenowego z tego wzmacniacza i włączyć go do jakiejś wersji anteny wewnętrznej i położyć ją pod szybą?

Macie jakieś doświadczenia z tym?

Ps

A może ktoś z kolegów może polecić jakiegoś dobrego speca w okolicach Radomia lub Ostrowca Św. który ogarnąłby ten temat odpłatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za inicjującą odpowiedź w moim zapytaniu.

Wzmacniacz raczej jest "pewny" ponieważ kupiłem zregenerowany i sprawdzony z hologramem polskiej firmy - sprzedawcy.

Próbowałem też "eksperymentu" z anteną wewnętrzną parę dni wcześniej

Antena typu taki "samolot" z rozpostartymi skrzydłami - przyklejana na szybie, ze wzmacniaczem.

(Plus przepchnąłem pod podsufitką od lampy, a minus z bagażnika po tylnym lewym słupku (w miarę dyskretnie ;) jednak efekt MIZERNY...

Bo siła sygnału znacząco niższa niż na oryginalnym wzmacniaczu, z którego na czas prób i eksperymentu wypiąłem wtyczkę antenową FAKRO i wpiąłem ją do tej nowej anteny...

Póki co, w związku z tym, ż prócz Ciebie nikt mi niczego więcej nie podpowiedział - poczekam jeszcze na opinie innych kolegów, którzy (być może) problem zwalczyli.


A w ogóle, to całe to "zakażenie" jest dziwne - bo czasem jest tak, że jadę kilkaset km i działa "to-to" a czasem przez 30 lub 40 km muszę włączać płytę...

I... aha, stacje z zakresu AM SW i MW nie działają wcale... działa jak opisuję jedynie FM.

To może wina jest radia samego?

Ale jak zapytałem w zakładzie usługowym - powiedzieli (może tacy fachoFFFFCy ;) że to raczej "antena w szybie" Naprawiać radia nie chcą się podejmować, bo mówią, że... wiadomo - "nie opłaca się"

Gdybym miał pewność, że wina jest po stronie radia - odżałowałbym 1000zł - bo widuję na aukcjach w tej cenie radia

BMW NAWIGATION BUSSINES

nr odczytany 6983845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu jest warsztat który gdzieś wysyła radia do naprawy bo te "łapią zimne luty". Natomiast przychodzi mi na myśl jeszcze jedno: masz zasilacze do telefonu? Coś wpięte w gniazdo zapalniczki? Może podpięte do instalacji? Często zdarza się że takie zasilacze zakłócają radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Pewnie że mam i do tego jak w każdym moim wcześniejszym aucie ten zasilacz siedzi na stałe w gniazdku od momentu zakupu... Jutro wywalę pojeżdżę i napiszę.

Dzięki za podpowiedź


Edytowane 23.11.2022

Niestety - wywalenie zasilaczy nie zmieniło za wiele a raczej nic.

Czasem jadę 100km i radio działa. Później zaczyna być coraz gorzej i może tak być kolejne 50km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.