Skocz do zawartości

[E87 116i] Wymiana drzwi oraz podsufitki


sebass52

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


W swojej E87 z 2006 r. (przed lift) planuję wymienić prawe przednie drzwi ponieważ moje korodują na dole, na rancie. Kupiłem już drzwi w kolor ale nasuwa mi się pewna wątpliwość, którą chciałbym rozwiać z Waszą pomocą. Mianowicie: mam elektrycznie składane lusterka z fotochromem. Nowe drzwi kupiłem ze wszystkim poza zamkiem, boczkiem tapicerki i lusterkiem. Czy może być tak, że po podłączeniu lusterka do drzwi fotochrom, składanie i opuszczanie na wstecznym nie będą działać?


Druga kwestia dotyczy podsufitki. Zamarzyła mi się czarna z pakietu. Namierzyłem taką, kompletną. W swoim aucie mam czujnik deszczu i lusterko wsteczne fotochromatyczne - czy po przełożeniu podsufitki (i tego modułu oświetlenia na przodzie podsufitki) coś może nie działać, nie pasować?


Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do przekładania to musisz jeszcze całą wiązke z drzwi przełożyć, bo jeżeli drzwi nie są ze składanych lusterek to nie będą działać. Łatwo wiązkę rozróżnić po wtyczce która wchodzi w lusterko. Jak ma trzy piny to jest do składanych lusterek, jak 5 pinów to do zwykłych i wtedy musisz przełożyć. Druga opcja to przepinowanie, ale jak już będziesz miał matę odklejoną to łatwiej przełożyć wiązkę.


Musisz kupić podsufitkę z takimi samymi dziurami i przełożyć swoje bajery z podsufitki, bo coś tam nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Do luterka wychodzi wtyczka do której idzie 3 kabelki więc chyba jestem w domu?

Dodatkowo po odklejeniu maty drzwi ukazały mi się takie dwie oto luźne wtyczki - zakładam, że to do zamka?

e2b1713bfc293af1757a52000c91968a.jpg


A co do podsufitki to jest napisane, że 5 drzwiowa, kompletna, a ten panel wygląda jak mój (bo przecież czujnik deszczu z lusterkiem zostaje, dobrze kombinuję?) czyli odczepiam podsufitkę, zakładam nówą i ma grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ta duża wtyczka jedt od zamka, ta mała 4 piny od przełacznika otwierania szyby.

Jak trzy kabelki w tej szecio pinowej wtyczce do lusterka maja kolory

PIN4 brązowy

PIN5 bialy z brazowym paskiem

PIN6 czerwony z szarym paskiem

to masz dobrą wiązkę

Nie rozchodzi się o czujniki przy podsufitce, tylko o modul FZD. On powoduje jakies problemy jak wsadzisz z innego auta z tego co kojarzę.

No i najważniejsze. Przyklej mocno te matę na ten bityl ktory masz, tylko wczesniej rozgrzej go suszarką, żeby sie zmiękczyl lub na allegro kup nowa taśme butylową, jak twoja nie bedzie chciala sie kleić. Jakakolwiek nueszczelność z dolu i masz basen w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorkami kabli jest dokładnie tak jak mówisz! Czyli tutaj mam jeden problem z głowy. Rozumiem, że fotochromatyczne lusterko wtedy działa bez problemu? (przepraszam, że tak dopytuję, ale wolę się upewnić)

Co do drzwi to czeka mnie jeszcze demontaż klamki i zamiana na swoją bo ta jest w lakierowana i ma podświetlenie ( w moim aucie są zwykłe klamki). Namierzyłem już ten przewód i z jeden strony od wiązki go odczepiłem. Co do klejenia tej maty to tak, odklejałem ją na suszarkę i pięknie schodziła więc i przykleję w ten sam sposób, ewentualnie dokupię nową taśmę tak jak mówisz.


Co do podsufitki to odklejam przewody od spodu i wyciągam swoje moduły FZD "lampki" i wkładam w nową podsufitkę i ma działać tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, lusterko bedzie dzialać jak na starych drzewiach.

Klamke po prostu wymieniasz i tyle, kabel od leda, ktory ci zostanie podwieś gdzieś i tyle.

Jak wszustko przełożysz ze swojego auta, wszystko bedzie śmigać, jeśli chodzi o podsufitkę. Nic nie bedzie trzeba kodować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za pomoc, nie pozostaje nic innego jak w weekend zabrać się za robotę. Pozostaje do rozwiązania jeszcze jedna zagwozdka związana z tymi drzwiami. Przyjechały z opuszczoną do końca szybą. Żeby zamontować zamek muszę tą szybę podnieść bo inaczej zamek nie wejdzie. Czy mogę najpierw po przykręceniu drzwi do karoserii, przykręceniu lusterka i wiązki podpiąć przełącznik szyb i wtedy ją podnieść czy komputer zwariuje? (np. komputer zapamięta, że ostatnio szyba była zamknięta a tu nagle ma podnosić szybę?) No i rozumiem, że zanim przystąpię do demontażu swoich drzwi to lepiej odpiąć akumulator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nigdy nie odpinałem akumulatora do zabaw z modulami itp w E87. Jedyne żeby błąd poduszki sie nie pojawil to kluczyka nie wsadzalem do slotu. Bez problemu szyby zadziałaja bez rożnicy w jakiej beda pozycji. Ewentualnie kalibracja może byc potrzebna, ale watpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisalem, ze nawet jak poduszki odpinam nie odlaczam akumulatora. Moze rzeczywiscie niezbyt jasno. Poduszka boczna w E87 jest w fotelu, tak żeby nie bylo watpliwosci.

Procedura jakby co jest taka jak na filmiku, ale z tego co wiem tyczy sie to głównie aut bezramkowych, wiec tak jak napisalem w przypadku E87 nie powinno być problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.