Skocz do zawartości

[F30 335i] Wycie przy prędkości 80-90km/h. + pytanie bonus


kobe4321

Rekomendowane odpowiedzi

Część,

od kilku dni borykam się z wyciem w konkretnym przedziale prędkości (chyba, ze inne dźwięki, przy większej prędkości zagłuszają wycie).

Zaczyna się od prędkości 80km/h a szczyt osiąga przy 90km/h. Później już cichnie.

Nie jest to zależne od obrotów silnika, a od prędkości z jaka się poruszam.

Mam wrażenie jest jest coraz głośniejsze. Stało się po postoju auta przez 5tygodni - w tym czasie nie było nawet odpalane.

Dzięki za pomoc, gdzie szukać.


PS. Z ciekawości rozciąłem sobie filtr oleju przy wymianie i znalazłem trochę opiłków. Kolor 'aluminium', nie sprawdziłem magnesem. :-)

Konsultowałem to zdjęcia z wieloma osobami z PL i z USA, i w sumie nie wiem co myślec. Sporo mowi, ze nic wielkiego, inni ze to norma w N55/N54 - nikt się za głowę nie złapał, ze motor do remontu. W sumie tak jest na pewno od jakichś 10-15tys kilometrow, bo przy poprzedniej naprawie uszczelki podstawy filtra oleju, mechanik wspomniał, ze znalazł trochę opiłków, ale twierdził ze w samym oleju nie było nic złego, żadnego 'filmu' metalowego, czy coś. Tak, wiem ze na oko to sobie można patrzeć w olej. Planuje wysłać go do analizy za kilka tyś kilometrow.

Więc, jest tak od dłuższego czasu. Auto u mnie 5lat.

Jak złe to wyglada wg was? :D

a362f5c6c87c4263med.jpg

Exx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem podobny problem. Wycie przy prędkości od 110-120km/h. W innych przedziałach nie było tak słyszalne. Wynne było przed łożysko od strony pasażera, zmieniłem oba i po problemie.

Dźwięk był taki metaliczny jakby coś delikatnie obcieralo/szumilo.

A w warsztacie kazali mi regenerować dyferencjał przedni co też zrobiłem i nie pomogło oczywiście...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.