Skocz do zawartości

E90 dystans poduszki mcpersona


guciek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety pękła mi prawa sprężyna. Rozebrałem samochód wymieniłem sprężynę oraz łozysko z poduszka mcpersona i złozyłem prswa strone i wziołem się za lewą, a tam zdziwienie bo na poduszcze mcpersona jest dystans ktorego nie mialem z prawej strony. Na realoem nie widzę tej części. Czy ktoś mi doradzi czy ona powinna być u mnie czy jednak nie? Podsyłam foto dystansu z lewej strony i foto schematu mcpersona i jest to w miejscu czesci nr 3. Ale według reaoem to nie wystepuje w. Moim modelu a dwa to jest jescze inny dystans niz ja mam.


https://ibb.co/F5njY30


https://ibb.co/JcbWzPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend wyciągałem kolumnę z E91 330xd, strona lewa i też natknąłem się na tę słoninę ze stali ~5mm grubości - na realoem jest tylko uszczelka, której tutaj nie było, gdzieś w internecie widziałem że ktoś wyjął o połowę cieńszą podkładkę stalową.


Też jestem ciekaw o co tu chodzi - czy przy wymianie poduszki na aktualny model, do czego się szykuję, słoniny nie zakładać tylko uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to z prawej strony nie masz jej tez? Tych uszczelek co pokazuje realoem u mnie nie było. Jedynie ta słonina z lewej stronny a wszystkie części zawieszenia sa jeszcze ori z logo bmw i nie wyglada aby ktoś tu grzebał.


Mam e91 330D bez xdriva na podworku znajomego i on ma te blachy z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam nadzieję że mam obydwie - prawej strony po prostu jeszcze nie rozbierałem.


Kompletuje części żeby wymienić wszystko, bo mam problem z dobijaniem na dziurach(Łódź), zmieniłem nawet koła z 18 na 17, bez większych zmian.


Amortyzatory mam z 2016r więc na pewno ktoś tam grzebał, w realoem uszczelki są niby od 2005r, ale kto to wie skoro podkładek stalowych tam nie ma.


Uszczelki to wydatek ~100, zamienników brak, trochę to żałosne, postanowiłem uszczelki dorobić jak dostanę poduszki, no chyba że jeszcze znajdę zamiennik.


Off topic:

Nie wiem jak jest w zwykłym e90 z zawieszeniem, ale w x ciężko się połapać, amorki oryginalne a Bilstein pracują zupełnie inaczej, podejrzewałem już że mam jakieś podrobione części - ale raczej nie.

Rozumiem że pewnie poza Łodzią problem dobijania w tym modelu nie jest znany, ale zastanawiam się jak można jeszcze to auto obniżyć i 19" zainstalować?! :mad2:


Inny fakt to że moje 335i na standardowym zawieszeniu i 17", prowadzi się jak ponton w porównaniu z X na 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po wymianie kolumn z przodu, w sumie został mi już tylko jeden sworzeń i wahacz z prawej strony którego nie zdążyłem wymienić z powodu drobnych komplikacji, z kolumnami.


Ku mojej radości nie trzeba rozpinać zawieszenia do wyciągnięcia kolumn.


Podkładki stalowe były z obydwu stron, uszczelki dorobiłem z materiału 0,3mm, ale domyślam się że występują one pewnie tam gdzie aluminium idzie bezpośrednio na karoserię, stal ze stalą nie powoduje korozji.

U mnie blacha była w stanie dziewiczym, tylko wytarłem i prysnąłem fluidolem.


Amortyzatory Bilstein, reszta Sachs, wszystko standardowe, nie jest dobrze jeżeli chodzi o estetykę, po kilku kilometrach pomiędzy kołem(225/45/17) a błotnikiem 60mm!

Nie wiem jak te części są robione, specjalnie szukałem amortyzatora innego niż oryginał żeby cokolwiek zmienić ale jak to nie siądzie to słabo, będę musiał podnieść tył(aktualnie 30mm, przód był tak samo).

Wygląda to jeszcze bardziej beznadziejnie bo podstawa sprężyny w Bilstein jest srebrna i strasznie rzuca się w oczy(auto czarne), jakbym to przewidział to bym to podmalował.


Z tego co doczytałem to po kilku tysiącach powinno się już zawieszenie ułożyć, ale dla mnie to rok jazdy!


Tak czy inaczej celując że może z 10-20mm klapnie ten przód, to i tak muszę coś zmajstrować z tym tyłem. :mad2:


Pojawiły się realne szanse do powrotu do 18"(tam jest z 10mm większe koło), chociaż już chyba nie w tym roku bo opony letnie na tych 17" ma bardzo ładne.


http://www.pomniejszacz.pl/files/img20220528202057.jpg


Jak tak szukam sposobu na uniesienie tyłu to widzę że te słoninki mogą być elementem pakietu na złe drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.