Skocz do zawartości

Problem z wymianą radia w e87

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Na forum nie mogłem się doszukać tematu więc zaczynam nowy wątek. Wymieniłem radio fabryczne business w swojej jedynce na pioniera 1 dinowego (sh 110 ub) i po podpięciu kostki ISO i innych kabli radio jest martwe. Na zapłonie jak i na postoju. Fabryczne radio działalo bez zarzutu. Stąd pytanie czy ktoś wie czy jest jakiś odmienny schemat rozmieszczenia masy napięcia itp na kostce? Czy może jednak problem jest gdzieś głebiej?


Dzięki i pozdrawiam

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma zasilania. To dlatego, że w fabrycznym radiu jest tylko zasilanie po kluczyku, a brak stalego. W nieoryginalnym stałe jest niezbedne. Możesz z tego co wiem połączyć ze soba kable w kistce ISO stale i po kluczyku ze soba i radio ruszy, tylko nue bedzie mialo pidtrzymania pamięci. Najlepiej docisgnąc do kostki ISO stale 12V.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Połączyłem żółty z czerwonym i radio ruszyło jednak po paru minutach zgasło i nie ruszyło. Podłączyłem fabrycznego biznesa jednak ta sama sytuacja, w radiu cisza ani muzyki ani nic na wyswietlaczu. Co może być problemem? Albo co zepsułem i czy można to naprawić?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Bezpiecznik sprawdziłeś? Nie wiem jaki dokładnie masz miesiąc produkcji auta, bo w 2005 byla zmiana pozycji bezpiecznika. Do 08/2005 byl to F40 o wartości 20A, a po F31 o tej samej wartości.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor

Według rozpiski w schowku za radio odpowiadały bezpieczniki 2 , 23 i chyba właśnie 31. Tylko że gdy zajrzałem w skrzynkę to jedynie wpięty był bezpiecznik f2 na 5a który wymieniłem. Jeszcze jutro rano sprawdzę dokładnie. Jeżeli nie było bezpiecznika w tym miejscu to powinienem dorzucić tam taki jak wyżej wspomniano?

A pacjent jest z grudnia 2005 roku.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zapodaj mi VIN, moż być na priv jak tu nie chcesz. Łatwiej będzie mi schematy oglądać.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Problem udało się rozwiązać. Teraz tylko pytanie jak radio mam podłączone z pominięciem stacyjki to czy ściągnięcie panelu w radiu może ograniczyć pobór prądu na noc? Z tego co wiem to samo wyłączenie radia może nic nie dać a nie chciałbym sytuacji z rozładowanym akumulatorem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.