Skocz do zawartości

Wycie przy skręcaniu xDrive


Veld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję porady co jeszcze mógłbym sprawdzić w aucie. Wyszukiwarka przejrzana zastosowałem się do kilku porad ale bez efektu.

Sprawa wygląda następująco:

Jadąc z prędkością powyżej 60km/h przy skręcie prawo (niezależnie od kąta skrętu - występuje już przy zwyczajnej zmianie pasa) słychać wycie dochodzące jakby z lewego koła.

Pierwsza myśl to łożysko - wymieniłem łożysko, problem nie ustąpił.

Potem pomyślałem że to po prostu opona. Zamieniłem opony przód-tył - problem występował nadal.

Po rozmowach z różnymi ludźmi i przeszukaniu sieci uznałem że może to któryś przegub (nie miałem wcześniej doświadczenia z napędem na przód albo 4x4). Półoś wymieniona, jednak problem nadal nie ustąpił.

Następnie uszkodziła mi się opona na rancie a więc wymieniony został cały komplet opon na inne - jednak wycie pozostaje bez zmian.


Geometria zrobiona - jedynie prawe przednie koło jest poza limitem - prawdopodobnie zwrotnica do wymiany (ale wycie dochodzi jedynie z lewego koła!).


Wycie pojawia się jedynie przy skręcie w prawo. Jadąc prosto lub w lewo jest cisza. (Przy wolnych przejazdach po rondzie oczywiście słychać również jakieś delikatne szumy ale to już chyba normalne).

Ogólnie w zawieszeniu żadnych luzów nie widać.


Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co można w tej sytuacji sprawdzić ?

Temat tyczy się dokładnie F22 - piszę w tej sekcji ze względu na większą ilość użytkowników a rozwiązania konstrukcyjne są w tych autach praktycznie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.